Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів: від історії до аналізу

Поділитися: 
Дата події: 
24-01-2020

У видавництві Національної академії наук України «Видавничий Дім «Академперіодика» вийшла друком монографія кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ Ірини Ціборовської-Римарович «Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів: історія та видавнича діяльність» (Київ: ВД «Академперіодика», 2019. – 648 с.: іл.).

Монографія присвячена історії та видавничій діяльності друкарні Бердичівського монастиря босих кармелітів, яка в часи свого функціонування була найбільш потужним друкарським осередком на Правобережній Україні, що видавала друкарську продукцію латинським шрифтом. У роботі на документальній основі викладено історію друкарні, подано книгознавчий  аналіз її друків, висвітлено особливості їхнього художнього оформлення, зібрана інформація про розповсюдження та побутування примірників її видань у другій половині XVIII – XIX століттях, бібліографічно відтворено репертуар друкарської продукції, подано науковий попримірниковий опис екземплярів бердичівських видань, виявлених у сучасних бібліотеках, музеях і архівах України.

Робота несе в собі багатий фактографічний матеріал, значна частина якого в науковий обіг вводиться вперше. Він може бути використаний при дослідженнях у різних галузях історичної науки. Книжка розрахована на книгознавців, істориків, мистецтвознавців, релігієзнавців – усіх, хто цікавиться історією книги й друкарства, книжної культури в Україні та Речі Посполитій.

Найближчим часом планується презентація цієї наукової праці, яка буде супроводжуватися виставкою бердичівських видань із фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор