Карантинні обмеження не можуть зупинити процес навчання та самовдосконалення. Швидше навпаки – розширюють можливості отримати нові знання та навички. Пропонуємо Вашій увазі добірку ресурсів для дистанційної освіти.
1.Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти в Україні, що існує з 2014 року. Перелік доступних курсів – за посиланням: https://prometheus.org.ua/courses-catalog/
2.Пропозиції дистанційного навчання від EBSCO на час пандемії коронавірусу: https://www.ebsco.com/covid-19-resources#sect3, об’єднані за тематичним принципом:
3.Springer Nature запускає глобальну програму підтримки навчання та викладання у вищих навчальних закладах у всьому світі. Установи зможуть безкоштовно отримувати доступ до понад 500 ключових підручників у колекціях предметів електронних книг Springer Nature: https://www.springernature.com/gp/librarians/news-events/all-news-articles/industry-news-initiatives/free-access-to-textbooks-for-institutions-affected-by-coronaviru/17855960.
4.Американська платформа Coursera надає вільний доступ університетам до 3800 курсів та 400 спеціальностей. Заклади можуть зарахувати студентів на курси до 31 липня 2020 року, а студенти можуть закінчити курси до 30 вересня 2020 року з можливістю продовження помісячно у разі потреби. Перелік курсів – за посиланням: https://www.coursera.org/coronavirus
5.OxfordUniversityPress пропонує освітні онлайн-курси на своїй платформі Epigeum: https://www.epigeum.com/epigeum-insights/news/moving-to-online-teaching-in-response-to-the-coronavirus-covid-19-free-access-to-epigeum-resources-that-may-help/:
6.edX – платформа для онлайн-навчання та досліджень для більш ніж 20 мільйонів студентів, більшості університетів з найвищим рейтингом у світі у провідних галузях. Як некомерційна організація, edX перетворює традиційну освіту, усуваючи бар'єри вартості, місця розташування та доступу. edX регулярно співпрацює з багатьма різними типами організацій у всьому світі – академічними установами (від великих науково-дослідних університетів до коледжів з політехніки та вільних мистецтв), неприбутковими установами, національними урядами, неурядовими організаціями (НДО) та транснаціональними корпораціями. Добірка ресурсів представлена за посиланням: https://www.edx.org/covid-19.
7.iLearn – це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО (Зовнішнє Незалежне Оцінювання), що стане в нагоді як випускникам, так і педагогам.
8.Class Central - пошукова система для виявлення та огляду веб-сайтів масових відкритих онлайн-курсів (massive open online courses – MOOC). Відстежує та збирає пропозиції від провайдерів курсів, які пропонують навчальний контент безкоштовно або за значно зниженою ціною у відповідь на заходи пандемії та ізоляції, що застосовуються в більшості країн: https://www.classcentral.com/report/free-online-learning-coronavirus/. Заслуговують на увагу такі інформаційні добірки:
9.Американська мультинаціональна видавнича компанія Wiley, що спеціалізується на видавництві наукової та освітньої літератури, пропонує безкоштовний доступ до курсів на платформах WileyPLUS та Knewton Alta протягом весняного семестру. Для отримання доступу слід заповнити форму за посиланням: https://secure.wiley.com/COVID19OpenWPAccess
10.CopyrightClearanceCenter зібрали перелік посилань на ресурси, що забезпечують дистанційне навчання. Пропозиції розраховані на студентів, учителів, науковців та дослідників, які бажають набути нових знань під час карантину. Перелік цих ресурсів – за посиланням: http://www.copyright.com/learning-at-home-resources/
11.FutureLearn – організація, заснована The Open University та The SEEK Group при співпраці з кращими університетами Великобританії та інших країн, а також установами з величезним архівом культурно-освітніх матеріалів, таких як Британська рада, Британська бібліотека, Британський музей, пропонує різноманітний вибір курсів провідних університетів та культурних установ з усього світу. Перелік курсів – за посиланням: https://www.futurelearn.com/courses .
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах