14 лютого – Всесвітній день комп’ютерника.
Далеко не кожен може сьогодні згадати, як ми жили, писали, спілкувалися з друзями чи далекими знайомими, могли переглянути улюблену стрічку без таких невід’ємних уже від нашого буття монітора, клавіатури, «мишки».
Є ще, звичайно, надто дорослі люди, у кого і для роботи не треба було, та й часу на опанування трохи дивного і наче тоді й не зовсім потрібного комп’ютера не вистачало.
А для більшості з нас життя нині без нього просто неможливе. Комп’ютерні технології розвинулись настільки бурхливо, що без них не уявити будь-якого сегменту нашої діяльності. Масштаби комп’ютеризації й темпи її розповсюдження можна порівняти хіба з набуттям колись людством писемності й грамотності.
І навіть сьогодні, 14 лютого, за популярним романтичним святом усіх закоханих не загубилося відзначення Всесвітнього дня комп’ютерника і програміста. Цього дня в 1946 році був запущений перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC (США). Тож саме сьогодні у всьому світі вдячні користувачі віддають данину поваги фахівцям індустрії ІТ.
Нині на базі комп`ютерних технологій з`явилася ціла низка професій і спеціалізацій, без яких не можуть обійтись ні звичайні користувачі, ні професіонали. Крім того, комп`ютеризація спричинила справжній інформаційний вибух, дала надзвичайний поштовх розвитку всіх засобів комунікації. І, звичайно ж, позначилась на діяльності бібліотек.
У нашій Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського цілий Інститут інформаційних технологій, а разом з ним ще кілька підрозділів допомагають у нашій взаємодії з читацьким загалом і вченими, забезпечують безперебійний електронний зв’язок, доступ через інтернет до всіх багатств, народжених розумом і культурою людства, дистанційне спілкування. Як це важливо й потрібно, ми всі особливо відчули в критичний для багатьох період певного «роз’єднання», спричиненого карантином. Тому щиро вдячні цим майстрам електронного світу!
Тож нехай кожен день додає нинішнім іменинникам – комп`ютерникам і програмістам – новацій і досконалості, приносить успіхи й нові прориви, нехай не буде у них проблем ні з програмами, ні з «залізом». І нехай з «аватарок» проглядають щасливі обличчя впевнених у собі професіоналів, а на сторожі завжди стоїть потужний антивірус!
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах