У Всесвіті Кобзаревого слова

Поділитися: 
Дата події: 
9-03-2021 до 10-03-2021

Два березневих дні назавжди закарбувалися в нашій історії й стали для України вікопомними – день народження геніального поета, письменника й художника Тараса Григоровича Шевченка та – за печальним збігом  сусідній у календарі – день  його відходу у вічність. У ці дні ми з особливими  відчуттями звертаємось до неосяжної особистості Шевченка, до його спадщини. І переконуємось, що дане йому наймення Пророк повною мірою відповідає масштабові цієї величної постаті.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського має у своїх фондах одне з найповніших зібрань творчої спадщини поета. Щороку до шевченкових днів ми готували різноманітні заходи й експозиції для наших читачів і користувачів, нинішня ж ситуація перенесла всю увагу на дистанційні форми спілкування.  

Тож інформуємо й нагадуємо, що Великому Кобзареві присвячено масштабний розділ на нашому порталі – «Електронна колекція «Т. Г. Шевченко». Тут кожна рубрика – як окрема тематична екскурсія: біографічні матеріали, власне твори поета, серед них особливо цікаво й цінно те, що можна побачити  прижиттєві видання. В окрему колекцію виділено його «Кобзарі», а також теми «Висвітлення життя і творчості» та бібліографію.

У «Електронній Шевченкіані» представлено сім електронних виставок, підготовлених працівниками структурних підрозділів НБУВ у різні роки. Приміром, цікаво звернутись до значного пласту матеріалів, пов'язаних з Т. Г. Шевченком, у зібранні Інституту рукопису НБУВ – електронну виставку "Шевченкіана у фондах Інституту рукопису" підготувала у 2014 році до 200-літнього ювілею поета наукова співробітниця цього інституту Л. В. Гарбар. Долучались до таких презентацій та виставок і відділ стародруків та рідкісних видань, відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій, відділ зарубіжної україніки, інші підрозділи.

Запрошуємо всіх долучитись до невичерпного Всесвіту Кобзаревого слова на порталі НБУВ у розділі «Історико-культурні ресурси».