24 травня у приміщенні Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України.
Робота форуму складалася з кількох етапів: звітної сесії загальних зборів Відділення, виборів керівника Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» НАН України та сесії загальних зборів Відділення з виборів кандидатів у дійсні члени (академіки) і члени-кореспонденти НАН України.
Офіційній частині зібрання передували кілька урочистих моментів. Академікові НАН України Валерію Андрійовичу Смолію було вручено мантію і диплом Почесного доктора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна – цим званням вшановують визначних вітчизняних та зарубіжних учених, громадських діячів, діячів культури та мистецтва, що мають заслуги перед Україною та університетом. А після цього сам Валерій Андрійович Смолій вручив низці присутніх учених дипломи лауреатів премій Національної академії наук України.
У першій частині зборів їх учасники заслухали звітну доповідь академіка-секретаря Відділення історії, філософії та права НАН України, академіка НАН України В.А. Смолія «Про підсумки наукової діяльності установ Відділення в 2020 році та перспективи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень у галузі соціогуманітарних наук». Після її обговорення було прийнято відповідну постанову загальних зборів.
Цікаві наукові доповіді представили також завідувач відділу Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук О.Є. Лисенко – «Увертюра німецько-радянської війни: політична та військово-стратегічна партитура», і директор Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, доктор філологічних наук О.В Богомолов – «Близький Схід під час та після Арабської весни: що загубилося в перекладі». Жвава дискусія з порушених актуальних проблем обох досліджень, відповіді на запитання й коментарі завершились прийняттям постанови про схвалення доповідей колег. Рекомендовано опублікувати їх у найближчих числах друкованих органів відповідних інститутів.
Учасники форуму затвердили керівника Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» НАН України. Відбулися також вибори дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАН України.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах