НАН України

Поповнюємо Національний архівний фонд документами наукової спадщини

Дата події: 
13-03-2024

В Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії Національної академії наук України.

Наші дослідження отримали відзнаку

Дата події: 
29-06-2023

Днями Національна бібліотека імені В.І. Вернадського НАН України отримала підписаний президентом Національної академії наук України, академіка НАН України Анатолієм Загороднім диплом «За активну участь у виставці-презентації досліджень і розробок установ Національної  академії наук України».

Підсумкова розмова вчених Відділення історії, філософії та права НАН України

Дата події: 
26-04-2023

26 квітня в червоній залі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права НАН України за підсумками наукової діяльності установ Відділення в 2022 році.

Берегти та вивчати свою історичну спадщину – завдання у всі часи

Дата події: 
20-04-2023

20 квітня 2023 року Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського  (НБУВ) відвідали  перші особи Академії наук України, зокрема президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній, віцепрезиденти  НАН України –  академіки Вячеслав Богданов та Сергій Пирожков, перший заступник головного ученого секретаря НАН України Олег Кубальський. На зустрічі були присутні генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського член-кореспондент НАН України Любов Дубровіна, радник Президії НАН України, почесний генеральний директор НБУВ академік Олексій Онищенко, заступники генерального директора НБУВ Юрій Ковтанюк, Андрій Матвійчук, а також представники наукового колективу Бібліотеки.

Розширюємо обрії відкритості науки

Дата події: 
13-12-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського стала одним з виконавців плану щодо відкритої науки в Національній академії наук України.

Загальні збори Відділення історії, філософії та права НАНУ в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
14-06-2022

14 червня 2022 року в червоній залі НБУВ відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України. На них обговорено питання про підсумки наукової діяльності установ Відділення в 2021 році та перспективи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень у галузі соціогуманітарних наук.

Репозитарій наукових текстів НАН України в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського: стан і перспективи розвитку

Дата події: 
29-09-2021

29 вересня 2021 року на засіданні Президії НАН України було схвалено представлений проєкт створення Репозитарію Національної академії наук України при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. З доповіддю з цього питання виступила директор Інституту інформаційних технологій НБУВ Катерина Лобузіна.

Репозитарій НАН України буде функціонувати на корпоративних засадах з науково-дослідними установами Академії на базі цифрової платформи Бібліотечного порталу НАН України – «LibNAS UA». Сайт Бібліотечного порталу НАН України – LibNAS UA доступний у тестовому режимі за інтернет-адресою libnas.nbuv.gov.ua.

Академічний форум у Бібліотеці

Дата події: 
24-05-2021

24 травня у приміщенні Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України.

Актуалізуються стратегічні інформаційні комунікації

Дата події: 
27-04-2021

«Стратегічні комунікації в науково-інформаційному процесі сучасності» - стаття заступника генерального директора НБУВ, доктора історичних наук Валерія Микитовича Горового під таким заголовком опублікована у Віснику Національної академії наук України. Учений обґрунтував і осмислив у ній зростаючу роль та актуальність стратегічних інформативних комунікацій, звертаючи увагу користувачів на те, що бази даних Національної бібліотеки України імені В. І Вернадського й зокрема «Наукової періодики України» систематично поповнюються. 

Національна доповідь «Євроатлантичний вектор України»

Дата події: 
9-04-2020

У доповіді розглянуто питання світоглядної, духовно-культурної спорідненості України та євроатлантичної спільноти, ціннісних засад і органічного зв’язку української та західноєвропейської ідентичності, цивілізаційної суб’єктності та суверенітету Української держави. Розкрито особливості сприйняття українським суспільством євроатлантичного вектора, динаміку ставлення населення до вступу України до ЄС і НАТО. Особливу увагу приділено висвітленню європейських стандартів та їх забезпеченню в процесі євроатлантичної інтеграції України, політичним, економічним, безпековим і правовим аспектам євроатлантичного курсу держави. Показано здобутки і недоліки державної політики щодо євроатлантичної інтеграції, ризики та загрози у даній сфері, особливості подолання сепаратистських тенденцій на цьому шляху. На основі аналізу зарубіжного досвіду розглянуто перспективи набуття Україною членства в НАТО та Європейському Союзі.

Сторінки