З Днем Хрещення Київської Русі-України!

Поділитися: 
Дата події: 
28-07-2021

Кінець липня приніс нам велике свято - День Хрещення Київської Русі-України. Це державна пам’ятна дата, яка відзначається щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року «Про День Хрещення Київської Русі».

Хоча точна дата  реальної події не відома, більшість істориків вважають, що саме в 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі та хрестився сам з дружиною.  А за дійство, яке відбулося у водах Дніпра, коли хрещення прийняли усі, люди стали називати князя «Великим».

Зусилля Володимира Великого були спрямовані на  об’єднання  земель, централізацію влади, зміцнення світогляду людей та підкресленння значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства. Так, згідно з «Повістю минулих літ», київський князь Володимир Святославич під час Хрещення народу промовив таку молитву: «Боже Великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на новії люди свої! Дай же їм, Господи, узнати Тебе, істинного Бога, як ото узнали землі християнськії, і утверди в них віру правдиву і незмінную. А мені поможи, Господи, проти врага - диявола, щоб, надіючись на Тебе і на твою силу, одолів я підступи його!».

У ці дні країна святкує 1033 річницю Хрещення Київської Русі-України. Завдяки події, яка наблизила український народ до духовних вершин цивілізації, ми отримали чіткі орієнтири, перспективи для розвитку в цивілізованому світі. І дотепер дослідження та популяризація праць про Хрещення Київської Русі-України, не зважаючи на спроби применшення значення цього факту,  залишаються актуальними завданнями сучасного книгознавства та бібліотекознавства.

                                                        (За матеріалами історичних джерел).