Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

Поділитися: 

Це свято встановлено президентським указом  від 2004  року "на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України". Наш Прапор – символ свободи і незалежності, слави і відродження України.

Під рідним знаменом український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. 22 березня 1918 року  Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом УНР. 13 листопада 1918 року  синьо-жовтий прапор став і державним символом ЗУНР. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – у Карпатській Україні.

Першим містом, в якому 14 березня 1990 року офіційно підняли національну символіку над міськрадою, став Стрий. А першим державним органом, над яким майорів український прапор, стала сільрада села Жулин на Львівщині. 24 липня 1990 року синьо-жовтий стяг було піднято на флагштоку перед київською мерією.

У наші дні державні символи країни наповнюються новим, сакральним змістом та розумінням важливості усвідомлення кожним громадянином держави, що значать вони для нього особисто. З синьо-жовтим прапором ідуть у бій, за нього віддають життя герої-захисники.

У цей святковий день побажаємо один одному мудрості, патріотизму, взаємної шани і миру! Хай у кожному домі постає наш Прапор – оберіг майбутнього України! Нехай гордо майорить над Батьківщиною стяг волі, єдності та могутності українського народу! Нехай серця наповнюються прагненням до створення спільного надійного майбутнього для нас та наших нащадків, гордістю за патріотів, які відстоюють кордони нашої держави!