Запрошуємо на «ювілейні» книгознавчі читання

Поділитися: 

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, її Інститут книгознавства й Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій запрошують до участі в книгознавчих читаннях, присвячених 150-річчю заснування Колегії Павла Галагана, а також історії київських гімназій ХІХ – початку ХХ століть та їх бібліотек.

Колегія Павла Галагана була приватним  чоловічим середнім навчальним закладом з високими вимогами до учнів і викладачів. Такими ж були І, ІІ, ІІІ, V чоловічі гімназії Києва. Вони разом з іншими гімназіями, як державними, так і приватними, сформували засади середньої освіти в ХІХ столітті з обов’язковим вивченням кількох іноземних мов, прикладної праці, фізкультури тощо. Після закриття цих навчальних закладів їх бібліотеки були передані до Всенародної бібліотеки України і зберігаються як окремі колекційні фонди в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

У рамках нинішніх книгознавчих читань пропонуються такі теми для обговорення:

- історія Колегії Павла Галагана та її бібліотеки;

- історія київських гімназій ХІХ – початку ХХ століть та їх бібліотек;

- особливості формування бібліотек навчальних закладів ХІХ століття;

- культура читання книжок викладачами та учнями в навчальних закладах ХІХ – початку ХХ століть;

- визначні особистості, пов’язані з київськими гімназіями та їх бібліотеками;

- дари книжок до бібліотек навчального закладу як джерело поповнення фондів та свідчення книжкової культури дарувальників, зокрема викладачів та випускників;

- традиції гімназій, дозвілля гімназистів і гімназисток в ХІХ – початку ХХ століть.

 

Книгознавчі читання відбудуться 16 вересня 2021 року в корпусі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського по вул. Володимирській, 62. Початок о 10-й годині.