28 вересня 2021 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (корпус на вулиці Володимирській, 62) відбулась урочиста презентація двох наукових видань Інституту книгознавства НБУВ. Це колективна монографія відділу музичних фондів «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» та колективна монографія Інституту книгознавства «З історії книжкової культури України: дослідження ретроспективних книжкових, образотворчих, музичних видань та історичних колекцій з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського». Обидві книги побачили світ у видавничому домі «Академперіодика».
На знайомство з цими цікавими виданнями зібралися історики, філологи, музикознавці, диригенти, композитори, музиканти-виконавці, редактори, автори, укладачі означених наукових праць, співробітники бібліотеки. В заході взяли участь генеральний директор НБУВ, доктор історичних наук, член-кореспондент Національної академії наук України Любов Дубровіна, директор Інституту книгознавства, доктор історичних наук Галина Ковальчук, завідувачка відділу музичних фондів Інституту книгознавства, кандидат мистецтвознавства, науковий редактор видання «Музична Шевченкіана…» Лариса Івченко, старший науковий співробітник відділу музичних фондів Інституту книгознавства, кандидат мистецтвознавства, відповідальний редактор видання «Музична Шевченкіана…» Людмила Руденко, укладачі видання співробітники відділу музичних фондів Ірина Савченко, Євгенія Кожушко, Олена Цибульська, Світлана Літвінова, Ірина Куркова, Ольга Макогон, а також автори розділів колективної монографії «З історії книжкової культури України: дослідження ретроспективних книжкових, образотворчих, музичних видань та історичних колекцій з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» Наталія Бондар, Гліб Юхимець, Ірина Римарович-Циборовська, Олена Курганова, Олена Заєць, Ірина Цинковська, Ірина Савченко, Людмила Руденко, Тетяна Антонюк, Оксана Супронюк, Наталя Заболотна, Тетяна Мяскова, Юлія Рудакова, а також творчий колектив видавничого дому «Академперіодика» – Олена Вакаренко, Зоя Болкотун, Олеся Чадюк, Євген Ільницький, Тетяна Шендерович, Олексій Туровський.
Почесними гостями заходу були доктор мистецтвознавства, народний артист України Іван Гамкало, доктор філософії, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського Валентина Кузик, заслужена артистка України Лариса Бухонська, яка свого часу була головним диригентом муніципального хору «Хрещатик», член Національної спілки письменників України, засновник і головний редактор науково-популярного журналу «Український Світ» та видавництва «Орій» Олександр Шокало, лауреати міжнародних конкурсів піаніст, кандидат мистецтвознавства Андрій Кутасевич та співачка Наталія Максимчук. Також захід відвідали викладачі Національного університету культури і мистецтв, Університету імені М. Драгоманова, наукові співробітники Музею театрального, музичного та кіномистецтва, члени Національної спілки композиторів України Тамара Невінчана і Генадій Сасько, Ігор Тилик, Антон Кармазін та інші.
Презентацію відкрила вступним словом модератор заходу, директор Інституту книгознавства Галина Ковальчук. Відповідальний редактор книги «Музична Шевченкіана…» Людмила Руденко та науковий редактор Лариса Івченко ознайомили слухачів із структурою книги, розповіли про її особливості, актуальність та новизну, а також про цікаву роботу та плідну співпрацю з творчим колективом видавництва «Академперіодика». Докладніше про видання «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» можна дізнатись на сайті НБУВ: http://nbuv.gov.ua/node/5226.
Колективну монографію «З історії книжкової культури України: дослідження ретроспективних книжкових, образотворчих, музичних видань та історичних колекцій з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського», її структуру, особливості та актуальність представила директор Інституту книгознавства Галина Ковальчук. Вона підкреслила, що ця монографія є підсумком наукових досліджень з історії книжкової культури України, що проводилися науковцями Інституту книгознавства НБУВ упродовж 2016–2018 років на базі фондів відділів стародруків та рідкісних видань, образотворчих мистецтв, музичних фондів, зарубіжної україніки, бібліотечних зібрань та історичних колекцій. Галина Ковальчук акцентувала на тому, що історія книжкової культури України XVI–XХ століть, яка постає зі сторінок цього видання, має різноаспектний, але абсолютно достовірний характер, оскільки ґрунтується на конкретних джерелах, вона буде завжди актуальною для книгознавців, бібліотекознавців, бібліографів, істориків вітчизняної культури, музикознавців, джерелознавців, аспірантів та студентів.
Враженнями про те,якою була робота над двома виданнями, що презентувалися, поділилась директор видавничого дому «Академперіодика» Олена Вакаренко. Вона наголосила на їх цінності та інформативності, підкреслила необхідність подальшої співпраці видавництва та НБУВ, а також висловила свою подяку авторам обох праць за натхненну й кропітку роботу. З теплотою розповіли про роботу над виданнями та дружну працю із співробітниками НБУВ редактор «Музичної Шевченкіани» Зоя Болкотун та редактор колективної монографії Олеся Чадюк.
З привітальним словом, у якому висловила високу оцінку нових видань та відчуття гордості за своїх співробітників, виступила генеральний директор НБУВ Любов Дубровіна.
І, звичайно, не обійшовся захід без теплих привітань та щирих побажань музикознавців і диригентів. Свою вдячність за вихід у світ «Музичної Шевченкіани» висловили народний артист України Іван Гамкало, доктор філософії Валентина Кузик, заслужена артистка України Лариса Бухонська, член Національної спілки письменників України Олександр Шокало та інші.
Після закінчення заходу відбувся невеликий концерт. Першу частину із «Шевченківської сюїти» для фортепіано композитора Бориса Лятошинського виконав лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства Андрій Кутасевич. Вокальні твори «Полюбила я на печаль свою» Сергія Рахманінова на слова Тараса Шевченка у російському перекладі Олексія Плещеєва та «Нащо мені чорні брови» композитора Дениса Бонковського в обробці Леоніда Кауфмана виконала лауреат міжнародних конкурсів Наталія Максимчук (меццо-сопрано), фортепіанний супровід Андрія Кутасевича.
У кінці цієї урочистої події усі присутні заспівали твір Данила Крижанівського на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» з балади «Причинна».
старший науковий спвіробітник
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах