Соборна, незалежна, єдина

Поділитися: 
Дата події: 
22-01-2022

21 січня 1999 року Указом Президента України,. «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…», було встановлено День Соборності України.

У нинішній непростий час боротьби з агресором за нашу свободу такі історичні віхи багато значать: вони посилюють прагнення розвивати й примножувати здобутки багатьох поколінь українців, послідовними зусиллями утверджувати право й підстави називати незалежну Україну соборною.

 У переліку історичних дат українського народу 22 січня 1919 року є, власне, одним з перших фактичних кроків підтвердження незалежності України. Цього дня понад століття тому на Софійському майдані в Києві відбувся Акт Злуки. Переконавшись у тому, що прагнення до незалежної демократичної країни є спільним    як для населення Української Народної Республіки, так і для Західноукраїнської Народної Республіки, котрі були століттями роз’єднані, українці об’єдналися в бажанні жити в єдиній державі. Цей акт мав величезне значення як для тогочасних українців, так і для їхніх нащадків. І хоча тоді через різні історичні обставини він  не став реальністю, та віковічне прагнення двох частин українського народу до об’єднання здійснилося, як тільки створились відповідні умови.

22 січня стало датою, яка надихає українську націю на подолання всіх перепон у непростому процесі державотворення, на неухильну готовність українців до захисту свободи  й незалежності держави. І як би сусід-агресор, під різними приводами порушуючи міжнародне право, включаючи й тимчасову окупацію українських територій, не намагався нав’язати нам свою волю, та багатовікова історія роздирання імперіями наших земель закликає сучасних українців до захисту здобутої соборності, непоступливості  у відстоюванні права жити на свій розсуд.

Шановні колеги, друзі, читачі й користувачі! Вітаємо вас із Днем Соборності України! Бажаємо здоров’я і натхнення, добробуту й злагоди, успіхів і звершень! Нехай любов до рідного краю завжди згуртовує нас задля високої мети – процвітання соборної, незалежної, демократичної, заможної України!