Наприкінці січня корпус Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського по вулиці Володимирській, 62 гостинно відкрив двері для незвичайних відвідувачів – учасників соціального проекту для людей пенсійного віку з групи «Краєвид» територіального центру соціального обслуговування Голосіївського району. Вони завітали до установи у супроводі організатора культурно-дозвільної діяльності Любові Григорівни Ктіторової.
Від перших хвилин знайомства відвідувачів з головною книгозбірнею країни й до завершення понад тригодинної екскурсії в Бібліотеці панувала особлива атмосфера гарного настрою й зацікавлення, доручення до унікальностей, прагнення побачити й пізнати нове. Екскурсантів радо зустріли співробітники НБУВ, які розповіли про основні напрями роботи спеціалізованих підрозділів Бібліотеки, презентували гостям особливі цікавинки та познайомили зі складом і змістом унікальних фондів. Відвідувачі розпитували й дізнавалися про бібліотечно-інформаційну, науково-дослідну та культурно-просвітницьку діяльність НБУВ.
Позитивні емоції відчули гості вже у фойє Бібліотеки, де науковий співробітник відділу образотворчих мистецтв Людмила Гутник розповіла про історію спорудження корпусу, який є пам`яткою архітектури, його видатних творців, про особливості внутрішнього оздоблення та упорядкування інтер’єрів, художні пам`ятки й експонати, що є окрасою приміщень.
Відвідування читального залу відділу образотворчих мистецтв стало для відвідувачів відкриттям дивовижних скарбів, спогляданням репродукцій кращих творів майстрів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткової творчості, фотографії, а також знайомством із архітектурними шедеврами та мистецтвом оформлення книг.
Молодший науковий співробітник Євгенія Кожушко підготувала цікаву експозицію з рідкісних та унікальних видань відділу музичних фондів НБУВ. А її колега Ірина Куркова розповіла про історію створення відділу та його першого керівника – відомого композитора, співака, педагога, музикознавця, організатора музично-бібліотечної справи Олександра Тихоновича Дзбанівського (1870–1938).
У відділі стародруків та рідкісних видань відвідувачі Бібліотеки ознайомилися з витоками й розвитком українського книговидання, побачили рідкісні видання ХІХ – ХХ століть, мініатюрні книги. Серед запропонованих для перегляду видань були перші публікації творів Т.Г. Шевченка, І.П. Котляревського, праці М.С. Грушевського. Захоплення викликала розповідь наукового співробітника Ольги Максимчук про інтер`єр приміщень відділу, зокрема, старовинні раритетні книжкові шафи ХVІІІ століття та історію зібрання книг польського короля Станіслава Августа Понятовського, що зберігаються у фондах НБУВ.
Уважно слухали гості розповідь старшого наукового співробітника Бібліотеки Тетяни Міцан про рукописні скарби, що зберігаються у фондах Інституту рукопису.
Група екскурсантів завітала й до читальної зали відділу формування та використання газетних фондів, де співробітник підрозділу Дмитро Захаров розповів про найбільше в Україні зібрання газет і презентував цінні примірники.
По завершенню екскурсії відвідувачі подякували за цікаві та змістовні розповіді, а також за подвижницьку та невтомну працю тих, хто зберігає й досліджує унікальні фонди.
Людмила Гутник, науковий співробітник відділу образотворчих мистецтв.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах