Щиро вітаємо патріарха нашої справи й колегу

Поділитися: 
Дата події: 
17-03-2022

Сьогодні свій поважний день народження відзначає особлива людина – український науковець і громадський діяч, наш багаторічний генеральний (а нині почесний) директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, академік Національної академії наук України, радник Президії НАНУ, професор, доктор філософських наук Олексій Семенович Онищенко.

За інших обставин ми б вживали замість «відзначає» слово «святкує». Але нині, коли в Україні війна, Олексій Семенович відкладає святкування «на потім», бо всі ми чекаємо одного найбільшого свята – нашої перемоги над російським загарбником.

Та кожна перемога закладається не лише силою зброї, а й силою думки, переконань, закладених у свідомості поколінь знань. І саме до цього докладав зусиль упродовж свого життєвого шляху Олексій Семенович. Своїми науковими дослідженнями, статтями, своїм досвідом, яким завжди так щедро ділився з молодими.

Його життя уже зачепила війна – Друга світова. Дорослішаючи, він прагнув, щоб світ більше не знав горя й жив у мирі. О.С. Онищенко зосередився на вивченні соціокультурних процесів, тенденцій формування в Україні інформаційного, громадянського суспільства, бо був переконаний, що саме рівень знань і культури формують людину та суспільство. Він брав участь у розробці концепцій ідеології державотворення, розвитку гуманітарної сфери, реформи політичної системи, державної інформаційної політики. Особливо тяжіючи до просвітницької й бібліотечної сфери, він присвятив значну частину свого життя концепції створення великого культурного та освітнього центру, адже саме таким бачив своє «дітище» – нашу Бібліотеку імені В.І. Вернадського.

Під науковим керівництвом і за його участю підготовлено та видано чотири томи «Історії Національної академії наук України» та два томи «Історії національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського», п'ять томів «Національної бібліографії України», його авторству й співавторству належать понад 300 наукових розвідок і статей…

Ми ще багато могли б розповідати про Вас, шановний і дорогий Олексію Семеновичу! Про той великий шлях, коли Ви стояли на чолі нашої Бібліотеки, про той глибокий слід, який Ви залишили в серцях і долях людей, з котрими  працювали, будували й розвивали новий інфопростір, котрим неодноразово простягали руку допомоги...

Ми ще неодмінно зберемось усі разом і сердечно привітаємо Вас особистими рукостисканнями й обіймами. А сьогодні думками й відчуттями ми з Вами, наш дорогий патріарху, колего й почесний генеральний директоре! Щиро вітаємо з днем народження і найбільше бажаємо міцного здоров’я Вам і найшвидшої перемоги Україні!