19 травня – особлива дата, яка хоч і не прив’язана до конкретного державного або церковного свята, та не менш дорога українським патріотам. День української вишиванки покликаний не тільки зберегти наш генетичний код, а й передати його наступним поколінням.
Показово, що ідея цього свята народилася серед тих, хто уособлює шлях у майбутнє – в студентському середовищі. У 2006 році молоді люди самі обрали, коли прийти на лекції у вишитому національному вбранні, яке зазвичай носило не одне покоління українців. Так вчинили не лише студенти, а й викладачі. І студентські аудиторії розцвіли вишиванками. З роками традиція стала популярною. Дата свята завжди припадає на третій четвер травня.
Щороку в Україні проводять флешмоб, в ході якого люди одягаються в національний одяг, звісно, при цьому фотографуються, викладаючи світлини в соціальні мережі. Особливе значення День вишиванки має саме цього року, коли ерефія, скинувши маску, розпочала війну проти України. Та традиція залишається, більше того, набуває розмаху. Це дійство сприяє підтриманню духу українців, символізуючи їх незламність. Весь світ тепер знає, що українці – сильні та вільні люди.
Наша Бібліотека не вперше звертається до висвітлення теми української вишивки. Її культурно-просвітницьким центром неодноразово було організовано виставки цього виду декоративно-ужиткового мистецтва, в яких брали участь майстри з різних областей України. Цього року до Всеукраїнського дня вишиванки відділ зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського підготував електронну книжкову виставку, інформацію про яку можна знайти за посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/5896
Шановні колеги, читачі, друзі Бібліотеки! Колектив НБУВ щиро вітає вас із святом – Днем української вишиванки! Бажаємо вам черпати сили й натхнення, волю до боротьби в українських пам’ятках і оберегах, чільне місце серед яких займає українська вишиванка. В цей знаковий день одягніть наш національний одяг, підтримайте бойовий дух наших хлопців, що воюють. Хай гріє їхні серця тепло українських традицій!
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах