Наука – рушій прогресу

Поділитися: 
Дата події: 
21-05-2022

Певно, не має такої універсальної і ефективної сфери в нашому житті, як наука. Вона не лише підсумовує й узагальнює зроблене, а й відкриває шлях до наступних позитивних змін, прискорення темпів розвитку. Саме завдяки науковим знанням розвивається економіка, соціальна сфера, отримують нові імпульси культура й мистецтво.

Тож закономірно, що наукова діяльність, яка випереджає час, зумовлює все більш зростаючу зацікавленість у суспільстві. Наука протистоїть застою, її новаторська аналітична складова відкриває необмежені можливості розвитку. Без науки не можна уявити ні прогресу в суспільному житті, ні модернізації в економіці.

Наука розвивалася одночасно з суспільством, але офіційно День української науки було засновано лише в 1997 році. І відзначається він усією різноманітною науковою громадськістю і всім суспільством, яке справедливо вбачає в науці засіб, що дозволяє не лише узагальнювати й аналізувати досягнуте, а й слугує основою подальшого поліпшення справ у всіх сферах  діяльності.

Наука важлива в усі часи, та особливо її роль зростає в дні та роки випробувань. Враховуючи реалії і проблеми російсько-української війни, науковці докладають максимум зусиль для захисту незалежності й територіальної цілісності України, зміцнення спроможності та бойового духу українського народу.

Значний внесок у цю справу вносять  науковці Національної бібліотеки України імені Вернадського. У цей складний час вони примножують зусилля для систематизації,  вивчення й розповсюдження  глибинних знань, які зберігаються у сховищах, зокрема, стародруків, книжних і історичних пам’яток, що засвідчують невмирущість нашого народу, представники якого зуміли створити та зберегти, ефективно використати  нетлінні духовні багатства. У найбільшій бібліотеці країни працює великий і боєздатний загін науковців, які вносять свій внесок у справу збору,  систематизації, забезпечення доступу до книжних скарбів.

Шановні колеги! У день професійного свята українських науковців  бажаємо вам нових досягнень у вашій діяльності, зміцненні наукових зв’язків, примноженні зусиль у ствердженні патріотизму, єдності українського народу, його згуртованості! Здоров’я вам, добра та миру!