На основі партнерських стосунків

Поділитися: 
Дата події: 
25-05-2022

Партнерські стосунки пов’язують Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з Інститутом історії та міжнародних відносин Університету імені Казимира Великого в місті Бидгощ.

Із 2015 року Університет у співпраці з провідними науковими інституціями Польщі та сусідніх країн проводить серію щорічних міжнародних наукових конференцій «Добре та погане сусідство» («Dobre i złe sąsiedztwa»), результати яких відображені в низці однойменних збірників. Проєкт має міждисциплінарний і міжнародний характер і спрямований на з’ясування стану, специфіки, методології дослідження та методів урегулювання конфліктів і співжиття на помежів’ї культур, у межах транскордонних взаємодій.

Нещодавно відбулася шоста конференція циклу «Творення місцевої, регіональної та континентальної ідентичності в минулому та сьогоденні», співорганізатором якої виступив Instytut De Republica. Цьогорічне зібрання, в якому взяли участь дослідники з провідних наукових центрів Польщі, України, Німеччини, Литви та Словаччини, було присвячено особливостям формування ідентичності особистості та колективу полікультурних суспільств, а також взаємному сприйняттю один одного та культурної спадщини сусідів на різних рівнях (від місцевого, регіонального до етнічного, національного, континентального). На конференції також відбулася презентація підручника «Європа. Наша історія», що є результатом міжнародного проєкту польсько-німецьких видавництв: Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne S.A. та Eduversum GmhH Verlag und Bildungsagentur.

Одним із трьох спікерів на пленарному засіданні з доповіддю «Сучасна українська біографічна книга для дітей і юнацтва: від глорифікації до глокалізації» виступила старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень НБУВ кандидат історичних наук Наталя Петрівна Марченко. На прикладі біографічних видань для дітей дослідниця показала, як саме був деформований образ «відомого українця», зважаючи на довгочасне колоніальне становище України та її перебування в межах впливу й зіткнення низки тоталітарних режимів. А також якими шляхами нині відбувається глокалізація біографічних реконструкцій, які вітчизняні моделі біографічних наративів є найцікавішими та як вони працюють. Виступ супроводжувався презентацією й був з інтересом зустрінутий колегами.

https://iderepublica.pl/aktualnosci/2022/05/13/dobre-i-zle-sasiedztwa/

Фотоматеріали: