Вітаємо з Днем Хрещення Київської Русі-України і з Днем Української Державності!

Поділитися: 
Дата події: 
28-07-2022

Хрещення Київської Русі-України як основа для європейського вибору.

Традиційно в Україні щороку 28 липня відзначають День Хрещення Київської Русі-України, а православна церква вшановує пам’ять  рівноапостольного князя Володимира. Цього року Верховна Рада України  прийняла закон, який встановлює нове свято – 28 липня як День Української Державності.

Ця дата ознаменувала поступ України-Русі до європейської цивілізації, після чого європейські традиції справляли зростаючий вплив  на життя українського народу і його держави. І сперечатися з цим, висувати інші версії не має сенсу, адже хрещення відбулося не десь там на умовній Волзі, а в Дніпрі та його притоці, й розпочалось воно в древньому Києві, під орудою київського князя.

Прийняття християнства справило великий вплив  на життя українців і діяльність їх держави, зміцнило зв’язки між окремими землями Русі-України та сприяло розвитку міжнародних зв’язків, насамперед з європейськими країнами, закріпивши вектор України в напрямі Європи.

Християнство з того часу стало основою духовних та культурних традицій. Крок, який було зроблено в 988 році, обумовив основи європейських прагнень українців, які нещодавно домоглися того, що європейська спільнота офіційно визнала Україну  кандидатом у члени ЄС. Саме орієнтація на європейські цінності дає снагу українському народу в боротьбі за своє майбутнє, цілісність і суверенітет країни.

РФ розв’язала повномасштабну війну з Україною після того, як стала терпіти гучні поразки на історичному фронті, сторінки якого росіяни намагаються спотворити. Адепти «русского мира», ігноруючи історичні події, твердять, що нібито не хтось інший, а саме очільники Росії хрестили Русь. Але факти – річ уперта. Коли відбувалося хрещення, Росії з її шовіністичним «русским миром» взагалі не було. Та цей аргумент не заважає РФ наполягати на тому, чого насправді не було.

З плином часу розрив між цивілізованими країнами і тими, які заплуталися у тенетах насилля і пропагандистських маніпуляцій, не змінився, натомість став ще помітнішим. Це проглядається в неоголошеній жорстокій війні, яку веде проти України РФ, безсоромно розкручуючи маховик знищення мирного населення і цивільної інфраструктури. Де вже тут говорити про християнські цінності, коли замість духовності «русский мир» насаджує насилля!

Те, що значна частина міжнародної спільноти нині гуртується для допомоги Україні, захисту цивілізації від чергової наруги, вселяє надію, що новітній авторитаризм російського зразка буде подолано і з пропагандистськими маніпуляціями буде покінчено завдяки зростаючому спротиву народів світу, які підтримують Україну в боротьбі проти чергового світового зла.

Шановні колеги, читачі, друзі! Вітаємо християнську спільноту України з Днем Хрещення Русі-України і з Днем Української Державності! Висловлюємо впевненість у тому, що вчені країни і співробітники НБУВ у складний для країни час свідомі свого  обов’язку – утверджувати історичну правду, розвінчуючи шовіністичні наративи і відверті фейки рашистів, сповна використовувати нагоду щодо розвитку зв’язків як із ученими і усім нашим суспільством, так і з міжнародною спільнотою.