Мир і сталий розвиток – засадничі потреби людства

Поділитися: 
Дата події: 
10-11-2022

Щорічно 10 листопада за рішенням Генеральної асамблеї ООН і під егідою ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури)  відзначається Всесвітній день науки в інтересах миру та розвитку.

Уперше він був проголошений у 2001 році. Як зазначається в документах ЮНЕСКО, першопричиною проведення Всесвітнього дня науки в інтересах миру та розвитку є величезне значення ролі науки та вчених у створенні сталого суспільства, а також необхідність інформування громадян про досягнення науки та їхню участь у ній. У цьому сенсі День дає можливість продемонструвати широкому загалу актуальність науки для життя суспільства, а також залучити громадськість до обговорення питань науки. Захід такого спрямування відкриває й унікальну перспективу для пошуку миру та розвитку у глобальному масштабі.

Прокладаючи мости між наукою та суспільством, Всесвітній день науки в інтересах миру й розвитку має на меті забезпечити громадянам отримання інформації про нові тенденції й нові досягнення в галузі науки, підкреслюючи одночасно роль учених у розширенні нашого уявлення про чудову й тендітну планету, яку ми називаємо своїм домом, і розумінні шляхів її збереження та вдосконалення. Це робить розвиток наших суспільств більш стійким і прогресивним.

Тема Всесвітнього дня науки 10 листопада 2022 року – «Фундаментальні науки на користь сталого розвитку». Він відзначається у рамках Міжнародного року фундаментальних наук на користь сталого розвитку, який стартував 8 липня 2022 року.

Всесвітній день науки мобілізує всі зацікавлені сторони навколо теми науки за мир та розвиток – від державних діячів до представників ЗМІ та учнів шкіл. Тож ЮНЕСКО рішуче закликає всіх приєднатися до відзначення Всесвітнього дня науки в інтересах миру та розвитку.

Українська наука також упродовж останніх десятиліть невтомно й послідовно розробляла теми, спрямовані на стабільний розвиток суспільства, пошуки шляхів модернізації економіки, розвою гуманітарних, культурних досягнень країни, інтеграцію в досягнення світової цивілізації. Нині вона, зокрема саме фундаментальні науки,  змушена змістити вектор найважливіших досліджень і розробок: головною темою стали оборона й захист держави, її незалежності. 

Та ми впевнені, що після перемоги українські вчені так само активно долучаться до активної співпраці на світовому рівні з утвердження нових досягнень науки для забезпечення миру на планеті, її сталого розвитку й цивілізаційного поступу.  Адже українське суспільство точно знає – немає  нічого важливішого за мир і забезпечення гідного життя людини!