Гідність, зміцнена свободою

Поділитися: 
Дата події: 
21-11-2022

Це одвічне прагнення українців до волі й незалежності озивається до нас із глибини століть. За цю ідею вони йшли на боротьбу і клали свої життя – навіть тоді, коли це була ще тільки ідея.

Перше проголошення України незалежною державою відбулося 22 січня 1918 року. Вона скидала з себе кайдани багатовікового гноблення двох імперій – Австро-Угорської та російської. Однак утримати свою самостійність тоді не змогла, і лише через кілька десятиліть ми, підтверджуючи волю попередників, проголосили незалежність України 24 серпня 1991 року.

Але імперії не хочуть відпускати своїх країн з миром. Не раз колишній СРСР в особі «правонаступниці» намагався «повернути в лоно» волелюбну «сестру», використовуючи негідні методи й різноманітних «виразників своїх інтересів». Однак українці відстоювали свою волю і вибір. Мирним шляхом, виходячи на Майдан і протестуючи. Наш День Гідності та Свободи народився після одного з наших переможних майданів.

Та цього року імперія прийшла до нас повномасштабною війною. І нині Майданом стала вся Україна. Майданом спротиву, опору, сили духу й ще більшого прагнення українського народу захистити здобуту свободу. І неодмінно перемогти. За це знову йдуть на боротьбу і кладуть свої життя українці. Але тепер не лише за ідею, а – за країну. Утверджену незалежну Україну. Бо своєю здобутою незалежністю ми вже не поступимось нікому.

З Днем Гідності та Свободи, дорогі українці! Перемоги й миру нам!