Науково-просвітницький захід, присвячений Національному дню Румунії

Поділитися: 

28 листопада 2006 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбувся науково-просвітницький захід, присвячений Національному дню Румунії, що відзначається 1 грудня.

Організатори: Посольство Румунії в Україні; Повітова Рада м. Сучави; Музейний комплекс "Буковина" (Румунія); Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

У програмі заходу урочисте відкриття фотовиставки "Основи християнства в Буковині" (архітектура православних церков і монастирів Буковини та середньовічний настінний живопис), надана Посольством Румунії в Україні, та книжково-інформаційної виставки "Національний день Румунії" (100 одиниць збереження), підготовлена Посольством Румунії в Україні та Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського.

У Румунії функціонує чимало музеїв. Значний інтерес становить Музейний комплекс "Буковина" в м. Сучава, який було створено в 1895 р. як міський. У 1900 р. він мав назву "Музей Сучави"; з 1947 р. змінив її на "Регіональний музей Буковини" (або "Регіональний музей Сучави"). Нині в Музейному комплексі "Буковина" функціонують відділи історії, етнографії, природознавчих наук, реставрації, консервації культурного надбання; народної творчості, а також планетарій, меморіальні будинки композитора Кіпріана Порумбеску, письменника Ніколае Лабіша та ін. Музей активно співробітничає із музейними інституціями сусідніх країн, Західної Європи, США, Китаєм. Одним із напрямів роботи установи є розкриття культурної спадщини Румунії і ознайомлення широких кіл громадськості в усьому світі з її духовними багатствами.

Фотовиставка "Основи християнства в Буковині" відбиває непересічність культових споруд, фресок, настінних картин з біблійськими сюжетами. Авторами цих оригінальних творів є давні архітектори; майстри монументального живопису. На більшості знімків — церкви, які належать до пам'ятків ЮНЕСКО і входять у світову мережу скарбниць духовних цінностей людства.

Експозиція дає можливість ознайомитися не тільки з історією релігії в Румунії, а й простежити шлях християнства в загальному масштабі розвитку всього православного світу; є свідченням православної єдності, порозуміння і толерантності. Духовні цінності Буковини мають національне та світове значення і становлять безперечний інтерес не тільки для дослідників Румунії, а й для вчених з усіх країн світу.

Фотовиставка складається зі 150 робіт. Автор — Маріус Васіліу. Виставка "Основи християнства в Буковині" демонструвалася в 20 містах різних країн світу і сприяла налагодженню тісніших контактів між народами, на що розрахована і цього разу.

На урочистостях, які присвячені Національному дню Румунії, перед громадськістю виступили: генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, академік НАН України Олексій Онищенко; Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Траян Христя; член Румунської академії Разван Теодореску; генеральний директор Музейного комплексу "Буковина" Константин-Еміль Урсу; генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куповальська; професор кафедри основ архітектури і архітектурного проектування Київського національного університету будівництва і архітектури Володимир Тимофієнко; доцент кафедри основ архітектури, викладач історії мистецтва та архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури Галина Шевцова; наукові співробітники Національного Києво-Печерського культурного заповідника та ін.

У рамках заходу відбулася презентація альбома "Століття мистецтв у Буковині" (автор — Валентин Чука).

Фотоматеріали: 
Виступ Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні Траяна Христі
Член Румунської академії Разван Теодореску
Генеральний директор Музейного комплексу "Буковина" Константин-Еміль Урсу
Генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куповальська
Генеральний директор Музейного комплексу "Буковина" Константин-Еміль Урсу та Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Траян Христя
Генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, академік НАН України Олексій Онищенко та Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Траян Христя на відкритті виставки
Доцент кафедри основ архітектури, викладач історії мистецтва та архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури Галина Шевцова
На відкритті фотовиставки