18 травня 2006 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрилася виставка ІNTERNATIONAL JOYCE, присвячена життю та творчості Джеймса Джойса (1882-1941), одного з найвидатніших творців 20-го ст. та книжкової виставки "Ірландія та світогляд Джеймса Джойса", підготовлена Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського із її фондів.
Організатори: Посольство Ірландії в Україні; Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського.
Як підкреслюють др. Майкл Барсанті й співробітники Бібліотеки Розенбах, а також редактор, проф. Деклан-Кайберд з Університету м. Дублін, Джойс — письменник інтернаціональний і за своїм баченням світу, і за своїм впливом на світ. Однак він міцно пов'язаний корінням із рідним Дубліним; відбиває дух сучасної йому Ірландії.
Один день із життя дублінців, описаний у романі "Улісс", нині святкується у всьому світі 16 червня як "Блумсдей". Можливо, це єдине міжнародне свято, присвячене твору мистецтва. В особах і місцях дії роману Джойс представив світу Дублін 1904 року; його літературне новаторство довело, що Ірландія, попри її традиційний патріахальний "імідж", виявилося відбиттям цілком сучасного світу.
Ми ж нагадаємо, що Джойс закінчив Дублінський університет; викладав у Трієсті і Цюріху. Чимало років прожив у Франції, в Парижі. З приходом фашистів, залишив країну і переселився у Швейцарію.
Автор поезій — "Камерна музика" (1907); "Яблука — по пенні штука". Та світової слави зажив, як прозаїк-новатор, після виходу в світ збірки оповідань "Дублінці" (1914), романів "Портрет художника замолоду" (1916), "Улісс" (1914-1921), "Поминки по Фіннегану" (1939).
На відкритті виставки були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні (за сумісництвом) Й. В. Пан Донел Хеміл та представники дипломатичного корпусу.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах