Нестримність думки і прорив у майбутнє

Поділитися: 
Дата події: 
20-05-2023

Кожна галузь чи сфера нашого життя колись починались із запитань «чому», «для чого»  і «як зробити». А потім відповіді на них, а особливо глибокі й серйозні дослідження, мали результатом цікаве, а часом і сенсаційне відкриття, новий досвід, нові кроки вперед. Тож усі прогресивні речі та явища, які є в нашому житті, зобов’язані своєю появою невтомності й наполегливому пошуку науковців. У сучасному світі саме інтелектуальний ресурс виступає головним «двигуном» розвитку суспільства.

Третьої суботи травня Україна вшановує «лицарів науки», людей, які  справді є рушійною силою розвою й досягнень своєї держави.

Безсумнівно, розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, а особливо впровадження новітніх технологій є основою економічного зростання держави. Наші вчені та їх відданість обраному шляху – це основа інтелектуального потенціалу нації, запорука її майбутнього. Тож День науки – свято  людей творчої праці, діяльність яких є символом духовної свободи та розвитку особистості.

Нині Україна є державою з високим рівнем освіти і науки. Центр тяжіння й організації загону науковців – Національна академія наук України – була заснована 27 листопада 1918-го року. Її першим президентом став видатний учений світового масштабу В.І. Вернадський, чиє ім’я нині носить наша Бібліотека. Сьогодні Академія має 3 секції, 14 відділень, 147 наукових установ та 35 підприємств дослідно-виробничої бази. Відповідну діяльність забезпечують також близько 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів. Оскільки у всіх сферах життєдіяльності людини й суспільства все більше утверджуються новітні тенденції розвитку, перехід до науково-інформаційних технологій стає першочерговою вимогою часу. Наша держава має сучасні наукові школи та потужні технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм вітчизняних учених високо цінується у світі.

Однак сьогодні українська наука, як і всі сфери нашого життя, зазнає труднощів через підступний напад російських агресорів та воєнний стан у країні. Це позначається як на загальній ситуації з проєктами й дослідженнями, так і на кадровому потенціалі: багато науковців зі зброєю в руках стали на захист своєї країни, і, на жаль, уже не один з них поклав життя на олтар Вітчизни.

Та саме сильний науковий потенціал країни посприяв прискореній мобілізації воєнних галузей нашої економіки, а відповідні дослідження в цій царині збагатили наших військових і новим досвідом, і новітніми засобами захисту.

Щиро вітаємо зі святом усіх дослідників, чиї пошук, невтомність і допитливість щодня підкорюють нові висоти науки! Впевнені, що, спираючись на розвинену науку, ми швидко відбудуємо динамічну конкурентоспроможну економіку, здатну забезпечити відродження держави та соціальну єдність суспільства. Нових творчих успіхів вам, здоров’я, миру та злагоди!