Фундамент і дороговказ держави

Поділитися: 
Дата події: 
28-06-2023

Щороку 28 червня українці відзначають велике державне свято –

День Конституції України.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Основний Закон визначає також засади функціонування нашої держави, права та обов’язки її громадян. Українська Конституція проголосила найціннішим життя людини, її здоров’я, честь і гідність, надала громадянам можливості для самоорганізації, свободу слова та віросповідання.

Перші спроби закласти підвалини українського конституціоналізму були здійснені ще в 1710 році. Це була Конституція Пилипа Орлика – визначна історична пам’ятка української думки, одна з перших конституцій світу. Тяглість цих традицій зберегла молода незалежна держава Україна, творячи свою Конституцію в 1996 році. Свій самостійний шлях і свій Основний Закон вона нині захищає у кривавих боях з російськими загарбниками, і захищає так, як і належить вільним громадянам гідної країни.

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського  зберігається унікальна спадщина з історичних артефактів, архівних документів, наукових досліджень, за якою можна простежити етапи історичного шляху, що привів до визначення громадянами України основних засад свого життя і прийняття Основного Закону України.

Пам’ятаймо про цей великий і тернистий пройдений історичний шлях, що  ознаменувався прийняттям 28 червня 1996 року Конституції України, про ціну, яку платили й нині платять українці за свою свободу. Бо держава міцна тими синами й дочками, які цінують свій рід, свою землю, честь своєї країни і готові стати на їх захист.

Щиро вітаємо  всіх читачів, користувачів, науковців, колег з Днем Конституції України!