Скарбничі надбань людства

Поділитися: 
Дата події: 
30-09-2023

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек!

Щороку 30 вересня в державі відзначається Всеукраїнський день  бібліотек. День нашої професії.

За 105 років (а саме стільки цьогоріч виповнилося бібліотеці) самовідданої праці  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського стала просвітницьким, культурним і науковим центром держави, справжнім помічником та порадником користувачам на шляху до знань, невтомним збирачем духовних скарбів, утвердила своє загальнодержавне значення.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського закономірно має лідерство в  своїй сфері – в її фондах нараховується близько 17 мільйонів одиниць книжкової продукції та періодичних видань. А у світі за цим показником посідає 18 місце.

Перші книгозбірні, як відомо, з’явились ще за часів Володимира та Ярослава Мудрого. А перші книги були рукописними. І саме у бібліотеці Вернадського знаходиться їх найбільша колекція: від глаголичних листків до відомого Пересопницького Євангелія. А також ще велика кількість інших унікальних екземплярів та колекцій, що дало підстави визнати фонди НБУВ національним надбанням України.

Сьогоднішнє свято – це визнання ролі бібліотек у нашому суспільстві, це вдячність за великий внесок її працівників у примноження та збереження духовних надбань і спадщини вітчизняної й світової літератури та культури.

Шановні колеги, користувачі, друзі і партнери Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського! Щиросердечно вітаємо Вас зі Всеукраїнським днем бібліотек! Зичимо вам добра, творчого натхнення, незмінної вірності книзі та знанням, нових успіхів на ниві просвітництва!