Непоправна втрата

Поділитися: 
Дата події: 
7-11-2023

7 листопада 2023 року відійшла в далекі світи Олена Валентинівна Бугаєва – світла й щира людина, чудовий друг, фахівець своєї справи. Тридцять років свого життя вона присвятила праці в Інституті біографічних досліджень – від самого початку його діяльності. Вона довго й наполегливо боролася з підступною хворобою, і у свої 66 років (6 листопада був її день народження) стійко сприймала удари долі.

Олена Валентинівна Бугаєва – музикознавець, історик-біографіст, архівознавець, кандидат історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень НБУВ, членкиня Національної спілки композиторів України. Вона є добре знаною в Україні та за її межами авторкою публікацій, присвячених історії музично-культурного життя України, насамперед дослідженню й популяризації внеску М. Д. Леонтовича у вітчизняну й світову музичну культуру.

О. В.Бугаєвою підготовлено та опубліковано понад 20 наукових праць у галузі Леонтовичезнавства, зокрема, монографію «Архівна спадщина Музичного товариства імені М. Д. Леонтовича» (http://irbis-nbuv.gov.ua/everlib/item/er-0001970), яка є першим і єдиним до сьогодні ґрунтовним дослідженням архіву Товариства М. Леонтовича в цілісності його документального фонду, що зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, та науковий довідник «Музичне товариство імені М. Д. Леонтовича (1921–1931): біографічний словник» (http://biography.nbuv.gov.ua/index.php/podiji/new-publ/168-giedroits-yezhy-avtobiohrafiia-u-chotyry-ruky), створений у жанрі колективного портрету членів цієї організації, у якому презентовано понад 450 імен діячів української культури й науки, передусім, композиторів, диригентів, співаків, педагогів, музикознавців, літературознавців, музеєзнавців, етнографів, художників, письменників, фольклористів, а також мало відомих професійних музикантів і аматорів, уведених до наукового обігу вперше.

О. В.Бугаєвою здійснено також дослідження документальної спадщини українських музично-культурних осередків на еміграції. У 2023 р. вийшла археографічна розвідка Олени – «Невідомі наукові праці Михайла Кушніра у фондах Українського музею і бібліотеки Стемфорда (США) : До 150-річчя Наукового Товариства Шевченка» (http://irbis-nbuv.gov.ua/everlib/item/er-0004748), у якій презентовано три неопубліковані мистецтвознавчі праці відомого українського графіка, філософа мистецтва, суспільного діяча в екзилі Михайла Кушніра, створені в період його викладання в Українському католицькому університеті у Вашингтоні.

У пам’яті колег Олена Валентинівна назавжди залишиться людиною, великої духовної сили і оптимізму. Вона несла добро, випромінювала тепло, завжди була життєрадісною, усміхненою та сповненою творчих задумів!

Співробітники Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Інституту біографічних досліджень висловлюють співчуття родині й близьким.

Світла пам’ять Олені та Царство Небесне!!!