До дня народження заслуженого діяча науки і техніки, доктора економічних наук, професора Василя Івановича Пили
(1932–2023)
13 січня 1932 року у Чернігові народився Василь Іванович Пила – відомий український економіст, керівник наукової школи регіоналістики і розміщення продуктивних сил, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки.
За своє довге і водночас таке повноводе життя він встиг багато. Навчався у Лісогосподарському інституті (нині – Національний університет біоресурсів і природокористування) й отримав диплом інженера лісового господарства. Пройшов шлях від керівника виробничо-технічного відділу до головного інженера великого виробництва, працював у плановій комісії Південно-Західного економічного району, займався діагностикою та визначенням напрямків розвитку лісової і деревообробної промисловості України.
З 1970 року його життя було пов’язане з Науково-дослідним економічним інститутом (НДЕІ) Держплану / Міністерства економіки України: старший науковий співробітник відділу економічних проблем лісової і деревообробної промисловості, вчений секретар інституту, завідувач відділу проблем територіального планування, керівник відділу регіональної економіки, заступник директора з наукової роботи, член колегії Мінекономіки.
Василь Іванович охоче й натхненно працював з молоддю – читав лекції у провідних вітчизняних університетах (зокрема, Київському національному економічному та Київському національному торговельно-економічному), був членом державних екзаменаційних комісій, виховав цілу плеяду учнів-аспірантів і докторантів. Його докторська дисертація присвячена питанням програмно-цільового розвитку міжгалузевих промислових комплексів. Під його керівництвом та за безпосередньої участі виконано понад 70 наукових досліджень і розробок. Він – автор понад 20 нормативних актів та близько 200 наукових праць. Член низки редакційних колегій наукових періодичних фахових видань України, спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора економічних наук, тривалий час працював експертом ВАК та МОН України. Підтримав ідею заснування Хмельницького університету управління та права і надавав всебічну
допомогу у його становленні. Зробив неоціненний внесок у вивчення механізмів регулювання економіки на макро- та мезорівні, регіонального розвитку (зокрема створення та функціонування вільних економічних зон,
територій пріоритетного розвитку, транскордонного співробітництва).
Де б не працював невтомний дослідник, колеги й учні завжди відзначали його приязність, порядність, щирість, поважали та шанували як науковця й організатора.
20 жовтня 2023 року В. І. Пила пішов з життя. Та його значний науковий спадок, залишений наступникам, стає тепер і підручниками, і свідченням історії.
Частина особистого бібліотечного зібрання В.І. Пили передана у дар Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського. Це власні твори Василя Івановича, публікації його учнів, а також монографії, подаровані авторами з різних куточків України на знак поваги до відомого науковця та визнання його авторитету.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах