Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Поділитися: 
Дата події: 
11-02-2024

Щорічно 11 лютого світ відзначає Міжнародний день жінок і дівчат у науці.

Його проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН задля досягнення повного й рівного доступу жінок та дівчат до науки, забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей жіноцтва.

У цей день світова спільнота привертає увагу до успіхів у прагненні головної мети, зазначеної в Резолюції, – досягнення повного і рівного доступу жінок та дівчат до науки. Україна не стоїть осторонь таких змін, здійснюючи рішучі кроки щодо імплементації міжнародних стандартів із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і дівчат-науковиць.

Нині, за даними Інституту статистики ЮНЕСКО, в українській науці 45 відсотків жінок. Таким чином Україна займає 12-те місце за кількістю жінок-учених в рейтингу серед 41 країни світу.

Шановні науковиці, дослідниці, аспірантки, докторантки, студентки! Щиро вітаємо вас із Міжнародним днем жінок та дівчат у науці! Нехай ваша відданість пошукам нового й дослідженням відкритого, ваша невтомність думки збагатять нашу науку і стануть вагомим внеском у розвиток Української держави!