Біографічний калейдоскоп – 2024. Науково-інформаційна акція, присвячена Дню біографа.

Поділитися: 
Дата події: 
8-04-2024 до 5-05-2024

16 травня щорічно у світі відзначається День біографа – Biographers Day – професійне свято всіх, хто досліджує біографії, готує й публікує наукові, художні й публіцистичні твори, документи та спогади, формує ресурси біографічної інформації, присвячені знаним діячам і маловідомим учасникам та свідкам подій минулого й сьогодення.

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, який цього року відзначає своє 30-річчя, запрошує науковців, освітян, музейних і бібліотечних працівників узяти участь у Біографічному калейдоскопі – 2024 і виступити з короткими привітаннями колегам, есеїстичними роздумами, повідомленнями про здобутки сучасної української й світової біографіки, оглядами нових наукових, науково-популярних, літературно-художніх видань і електронних баз біографічної інформації.

У цьому році формат Біографічного калейдоскопа дещо змінено порівняно з минулорічним, з метою надання акції ґрунтовного наукового спрямування.

Відеозаписи виступів тривалістю не більше 5 хвилин (можна з прикріпленими до них презентаціями) просимо надсилати на адресу ibd@nbuv.gov.ua, ibd.nbuv@gmail.com (з поміткою «Калейдоскоп») не пізніше 5 травня разом з бібліографічним описом (якщо презентується книга) і даними про авторів та особу, яка представляє видання або наукові проєкти (ім’я, прізвище, місце роботи, посада, науковий ступінь і звання, контактний телефон). 

Виступи будуть розміщені на Ютуб-каналі Інституту біографічних досліджень «Biography. Біографіка. Біографістика».

За консультацією просимо звертатися до ученого секретаря Інституту біографічних досліджень НБУВ кандидата філологічних наук, доцента Оксани Плющик (0964992079).

Інститут біографічних досліджень 
Національної бібліотеки України 
імені В. І. Вернадського