23 квітня 2024 року в червоній залі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулись Загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України. Під час цього зібрання було обговорено результати наукової роботи установ Відділення за 2023 рік, а також перспективи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень в сфері соціогуманітарних наук.
Доповідь на цю тему представив академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України, академік НАН України В.А. Смолій. Він також вручив дипломи переможцям премій НАН України серед молодих вчених і студентів вищих навчальних закладів.
У своєму слові академік НАН України, радник Президії НАН України, почесний генеральний директор НБУВ Олексій Семенович Онищенко акцентував увагу на необхідності розробки власного понятійного апарату: - “Мені здається, що керівники установ повинні взяти особисто під контроль підготовку звітів. Потрібно, мабуть, подумати над розробленням нами власного понятійного, поняттєвого апарату. Ми багато термінів беремо просто механічно з зарубіжної літератури, з зарубіжних термінів. Незважаючи на те, що у нас поняття є свої, давно відомі. Хочу звернути увагу на розроблення нового понятійного апарату – електронних ресурсів. Звичайно електронні ресурси будуть розширюватися, поглиблюватися. Але і друкований продукт ще довго буде служити. Ніколи не зникне!”
Ряд керівників наукових установ взяли участь у обговоренні питань та виступили з доповідями. Учасники зібрання обговорили доповідь В.А. Смолія, виступи і затвердили результати наукової роботи установ Відділення історії, філософії та права НАНУ за 2023 рік.
За традицією на черговій звітній сесії Загальних зборів Національної академії наук України 24 квітня 2024 року нагородили лауреатів найвищої відзнаки Академії – Золотої медалі ім. В.І. Вернадського. Нагадаємо, на честь першого президента Української академії наук (нині це Національна академія наук України) – видатного вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, а також з нагоди 85-річчя створення Національна академія наук України заснувала свою найвищу нагороду – Золоту медаль імені В.І. Вернадського – для відзначення вчених за видатні досягнення у галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук. Щорічно до дня народження академіка В.І. Вернадського (12 березня) присуджуються дві золоті медалі – одна українському й одна іноземному вченому.
За підсумками конкурсу 2023 року ці відзнаки присуджено: академікові НАН України Сергію Комісаренку – за видатні досягнення у галузі молекулярної імунології; іноземному членові НАН України, професору Ааронові Чехановеру (Ізраїль) – за видатні досягнення в галузі біохімії протеїнів.
25 квітня під час сесії Загальних зборів НАН України було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України. На 28 вакансій академіків було висунуто і зареєстровано 74 претенденти, тобто 2,6 на одне місце. На 75 вакансій членів-кореспондентів — 246 претендентів, або 3,3 на одне місце. За підсумками таємного голосування обрано 28 академіків та 74 члена-кореспондента НАН України.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах