Чергові засідання Експертно-перевірної комісії
Національної академії наук України на базі Інституту архівознавства
Національної бібліотеки Україниімені В. І. Вернадського
У жовтні–листопаді 2024 року в Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у змішаному форматі відбулися чергові засідання Експертно-перевірної комісії Національної академії наук України (ЕПК НАН України). На засіданнях було розглянуто і прийнято рішення з 52 питань щодо результатів експертизи цінності документів академічних установ, внесення частини відібраних документів постійного строку зберігання до Національного архівного фонду та довготривалого строку зберігання до архівних фондів установ НАН України, погодження нормативних документів з питань організації діловодства і архівної справи. Також схвалено низку рішень про внесення змін до Списку юридичних осіб – джерел формування Архівного фонду НАН України, які передають документи до Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського на підставі створення нових та ліквідації діючих академічних установ.
Слід зазначити, що працівники діловодних і архівних служб установ НАН України у складних умовах воєнного стану продовжили наполегливу роботу з організації документаційного забезпечення діяльності інституцій, проведення експертизи цінності документів, їх наукового описання, упорядкування, обліку, забезпечення процесів збереженості документної наукової спадщини НАН України і використання її джерельної інформації. За результатами проведеної роботи експертними комісіями академічних установ, які розташовані у Дніпрі, Києві, Львові, Миколаївській області, Сумах, Харкові, було подано на розгляд ЕПК НАН України низку рішень щодо включення документів їхніх установ до складу Національного архівного фонду та погодження документації соціально-правового характеру.
На засіданнях ЕПК НАН України 2 жовтня і 13 листопада 2024 року було схвалено рішення про включення до Національного архівного фонду 1776 справ документів з науково-дослідної, науково-організаційної та управлінської діяльності 13 установ НАН України, серед яких: Головна астрономічна обсерваторія, Інститут геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова, Інститут технічної теплофізики, Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна, Інститут відновлюваної енергетики, Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова та інші. Також погоджено описи на документацію 9 установ НАН України з кадрових питань кількістю 655 справ.
Були схвалені також рішення про включення до Національного архівного фонду 1171 справи 9 фондів особового походження та тематичних колекцій, серед яких:
– документи українського письменника, етнографа і літературознавця Івана Єрофеєва; української письменниці Олександри Свекли; українського фольклориста, краєзнавця Степана Нехорошева; українського письменника, перекладача Федора Ісаєва, які науково описані й зберігаються у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка;
– документи академіка НАН України за спеціальністю «радіофізика і електроніка» Олександра Яковича Усикова; академіка НАН України за спеціальністю «регіональна економіка» Мар’яна Івановича Долішнього; члена-кореспондента НАН України за спеціальністю «механіка» Олексія Миколайовича Боголюбова, які науково описані й зберігаються в Інституті архівознавства НБУВ;
– документи греко-католицького священника, педагога, науковця Петра Франца Крип’якевича; письменника, романіста, педагога Юрія Львовича Рудницького (Юліан Опільський), які науково описані й зберігаються у відділі рукописів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника.
ЕПК НАН України погоджено 10 індивідуальних нормативних документів 10 академічних установ з питань діловодства і архівної справи, серед яких: інструкції з діловодства (3), номенклатури справ (6), положення про експертні комісії установ (1).
Загалом за результатами третього та четвертого засідань 2024 року Експертно-перевірною комісією Національної академії наук України схвалено рішення про включення до складу Національного архівного фонду 2947 справ з документами української наукової спадщини.
голова ЕПК НАН України
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах