Міжнародна конференція «Інститути пам’яті та держава: поєднуючи історію, розуміючи сьогодення та будуючи майбутнє», організована Литовською національною бібліотекою імені Мартінаса Мажвидаса
У листопаді цього року на честь свого 105-річчя Литовська національна бібліотека імені Мартінаса Мажвидаса (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), яка є одним із партнерів НБУВ, організувала Міжнародну конференцію «Інститути пам’яті та держава: поєднуючи історію, розуміючи сьогодення та будуючи майбутнє» (International conference «Memory Institutions and the State: Connecting History, Understanding the Present, and Building a Future»; https://konferencijos.lnb.lt/lnb105/).
Конференція пройшла 7–8 листопада у змішаному режимі. Україна була представлена на ній кількома онлайн-доповідями.
Учасниця конференції, старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень кандидат філологічних наук Оксана Валентинівна Плющик виступила з доповіддю «Architecture of websites of Ukraine’s libraries: biographies of fallen soldiers» («Архітектура сайтів бібліотек України: біографії загиблих воїнів»).
Вона охарактеризувала зусилля бібліотек Україні у справі увічнення пам’яті захисників Батьківщини, полеглих у боротьбі проти російської агресії, презентувала веб-сайти українських бібліотек, які містять біограми/біографії/наративи полеглих героїв, проаналізувала взаємодію інституцій у спільних проєктах щодо вироблення оптимальних засад розбудови та структурування інформації, яка становить інтерес для вітчизняної й світової громадськості.
О. В. Плющик наголосила на важливості творчих і організаційних ініціатив українських бібліотек у справі пошанування пам’яті загиблих, які відстоювали свободу і незалежність Батьківщини, виробленні підходів до утвердження високої культури пам’яті та формування культурної політики, спрямованої на патріотичне виховання молоді, а також медіацію травматичного досвіду співвітчизників. Ця робота бібліотек сприяє розвитку колективного досвіду, інституціональної та громадської підтримки; полегшує спільне переживання й проживання колективної травми; допомагає рідним і близьким загиблих пройти важкий шлях прийняття горя та знайти ресурс для подальшого життя.
Відеозапис виступу О. В. Плющик і презентаційні матеріали до її доповіді розміщено на ютуб-каналі Інституту біографічних досліджень (https://www.youtube.com/watch?v=OEvQdoi7XSg&list=PLVqzIULRBr4Zq40SIbyMxqNXcLT0bJcBl&index=1).
Інститут біографічних досліджень
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах