27 та 28 листопада 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці у партнерстві з Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського проводився цикл заходів «Творчий простір Наталії Марченко / Наталі Савчук».
Наталія Марченко (літературний псевдонім Наталя Савчук) — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (м. Київ) і бібліограф Центру дослідження книги та читання Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ) – презентувала збірку своїх поезій «DoSi»(2024) та провела науково-методичний семінар для бібліотекарів «Книги/люди — бар’єри чи простори? Робота з книжкою-біографією для дітей і юнацтва в умовах війни».
27 листопада відбулася творча зустріч з пані Наталією, під час якої вона презентувала збірку «DoSi», яка щойно побачила світ у видавництві «Час майстрів».
У У вітальному слові Ольга Бєльницька, заступник генерального директора ОННБ із бібліотечної роботи, коротко ознайомила присутніх на заході з творчістю знаної киянки, акцентувавши увагу на її книжках «Володимир Рутківський: тексти долі» (2014) та «Літописи Семисвіття. Книга 1. Діти переступу» (2017), які свого часу були презентовані та відзначені в рамках Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».
Учасників зібрання привітала також Ярослава Різникова, заступник директора департаменту культури, національностей, релігій та охорони культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України. Вона підкреслила чарівну образність і вишуканість поетичного слова Наталі Савчук та побажала їй подальших творчих успіхів на поетичній ниві та у науковій і бібліографічній діяльності.
Наталія Марченко прочитала кілька своїх віршів і розповіла про те, як народилася ідея укласти збірку «DoSi», де вона зібрала свої поезії за понад сорок років, про те, як намагалася відобразити у творах нетривкі настрої, емоції, відтінки внутрішнього й зовнішнього буття людини, «мелодії життя» часу, у якому випало жити, розповіла про цікаві епізоди своєї поетичної і життєвої долі.
«Поезія — мій найдовший і єдиний неперервний творчий чин», — зазначила насамкінець авторка.
Поетичну естафету підхопила мисткиня, майстер художнього слова Анна Шаргородська. Вона прочитала вибрані поезії зі збірки «DoSi» та порадилася з поетесою щодо творчої інтерпретації її віршів.
Про самобутність, глибину, літературно-мистецьку парадигму поезії Наталії Савчук йшлося в ґрунтовних доповідях знаних науковців: Лесі Генералюк, доктора філологічних наук, мистецтвознавиці, провідної наукової співробітниці сектору слов’янських літератур Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України (м. Київ); Сидора Кіраля, доктора філологічних наук, літературознавця, професора, завідувача відділу національної бібліографії Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (м. Київ); Сергія Дмитрієва, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови та мовної підготовки іноземців ОНУ імені І.І. Мечникова, голови Одеської обласної організації Національної спілки письменників України (м. Одеса); Любові Ісаєнко, кандидата філологічних наук, доцента, відмінника освіти України (м. Одеса).
Особливості мистецького прочитання поезій Наталії Савчук стали темою виступу ілюстратора збірки «DoSi», художниці Лариси Дем’янишиної, члена НСХУ (м. Південне). Вона також представила виставку оригінальних робіт із цього циклу.
На завершення зустрічі відвідувачі заходу, серед яких були представники літературних і творчих об’єднань, студентська молодь, зокрема з Одеського морського університету і Одеського професійного ліцею морського транспорту (адже моряки — завжди романтики!), влаштували пані Наталії автограф-сесію.
Книжки для власного прочитання обрали також представники сектору ювенальної пробації м. Одеси Пересипського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.
28 листопада було проведено науково-методичний семінар «Книги/люди — бар’єри чи простори? Робота з книжкою-біографією для дітей і юнацтва в умовах війни». Авторка семінару і головна доповідачка Наталія Марченко зробила фаховий огляд новинок книжок-біографій для дітей і юнацтва, детально зупинившись на особливостях біографічних реконструкцій у виданнях для юні, методиках роботи з книжками-біографіями та надала практичні рекомендації щодо створення безпечного та безбар’єрного комунікативного простору для читання й промоції книжок-біографій.
Також доповідачка приділила увагу цікавим видавничим проєктам із елементами інклюзії та запросила до фахової розмови зі спільнотою бібліотекарів, представників провідних київських видавництв. Під час прямого включення присутні на заході мали змогу поспілкуватися із засновницею й директором видавництва «ІРІО» Ольгою Івановою та співробітницею Національної бібліотеки для дітей і амбасадоркою видавництва «Портал» Вікторією Півоварчук.
Для багатьох бібліотекарів Одеси (котрі були присутні особисто) та Одеської області (які мали змогу підключитися онлайн) ця фахова зустріч стала чудовою можливістю для подальшого професійного зростання, обміну досвідом і обговорення важливих питань роботи щодо промоції книги під час війни, а також комунікативним майданчиком для творчого обговорення того, як книжки-біографії можуть підтримати у складні часи, допомагаючи знайти спосіб осмислювати світ через читання.
Інститут біографічних досліджень
НН
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах