9 січня 2025 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулася пресподія на тему: «Навколо книги: розмова з Наталею Марченко».
Наталія Марченко (літературний псевдонім – Наталя Савчук) – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень НБУВ і бібліограф Центру дослідження книги та читання Національної бібліотеки України для дітей (м. Київ) – презентувала свій науковий і творчий доробок, зокрема, видання 2024 року: збірку поезій «DoSi» й книжку-життєпис для дітей, створену на основі авторської моделі біографічної реконструкції «Тато мій Петлюра».
На першій у цьому році зустрічі в межах циклу «Навколо книги» ведучий, кандидат історичних наук, координатор пресцентру Українського кризового медіа-центру Ігор Стамбол і Наталя Марченко (Савчук) говорили про світоглядні позиції й досвід становлення й життя на зламі епох дослідниці й письменниці, різножанровість її текстів і цілісність творчої концепції.
Значне місце в розмові посіла тема історії та сучасного стану книги для дітей, зокрема біографічної, а також форми й методи об’єднання зусиль навколо дослідження та промоції дитячого читання. Адже Н.П. Марченко – одна із співзасновників і ось уже 15 років незмінна модераторка ресурсу «КЛЮЧ» на сайті НБУ для дітей.
Згадали в розмові також про знакового для незалежної України дитячого письменника Володимира Рутківського, знайомство з яким справило значний вплив на світогляд Наталі Марченко та її творчу долю, і чия постать опинилась у фокусі її наукового дослідження як біографіста: монографія «Володимир Рутківський: тексти долі» (2014) стала першим академічним життєписом саме «дитячого» письменника й водночас зразком новочасного життєписання, заснованого на діалозі й відкритій структурі взаємодії між дослідником, персонажем і читачем.
Також ішлося про нові книжки Наталі Марченко, зокрема про документальний життєпис-інсталяцію «Тато мій Петлюра» (2024), що започаткував серію «Родина Україна» в Тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» і є першою книжкою про С. Петлюру в історії української літератури для дітей.
Широко згадували і поетичну збірку «DoSi» (2024), що яскраво відобразила настрої покоління, котре здобувало Незалежність наприкінці 80-х років ХХ століття, та роман-міфологему «Діти переступу» (2015) з циклу «Літописи Семисвіття», де вперше в художній формі постала цілісна концепція українського міфопростору, заснованого на матріархальній традиції.
Відео розмови: https://www.youtube.com/live/4tOtuOdwQPs
Наталя Марченко «Відверто про дитячу книжку»:https://www.youtube.com/shorts/wHW5taXeq6M
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах