День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, встановлений Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», відзначається 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни. 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна тим самим доєдналась до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні відповідно до дати підписання акту про капітуляцію Німеччини, до пошанування всіх борців із нацизмом та жертв тієї страшної війни.
Друга світова війна принесла на територію України страждання і смерть, найжорстокіші випробування і руйнування. Тож цього дня ми вклоняємося всім, хто захищав від нацизму рідну українську землю, вшановуємо пам’ять тих, хто загинув у війні у роки Другої світової війни, згадуємо тих, хто постраждав від нацистської окупації: військовополонених, остарбайтерів, бранців концтаборів, дітей війни.
Про одну з найжахливіших воєн в історії людства написано багато книг, спогадів, досліджень. І багатьма, здавалось, прочитано. Але не всім було дано засвоїти її уроки, бо деякі політики, плекаючи пропагандистськими методами культ перемоги, перетворились на агресорів та розпалювачів нової війни. І сьогодні в Україні діти й онуки героїв-захисників Другої світової мусять знову зі зброєю відвойовувати мир, як для своєї, так і для інших держав.
Вклоняємось усім полеглим і постраждалим у боротьбі з нацизмом. Утверджуємо необхідність миру як найбільшої цінності для життя людини. Вічна пам’ять і вдячність усім визволителям, які загинули за свободу і незалежність рідної землі!
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах