"Наукова періодика України" у Google Scholar

Поділитися: 

До відомa редакцій наукових журналів!
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського провела роботи з інтеграції інформаційного ресурсу «Наукова періодика України» до інтерфейсу аналітичних сервісів Google Scholar (Google Академія).

Всі наукові періодичні видання, представлені в інформаційному ресурсі «Наукова періодика України» на новій платформі, будуть коректно індексуватись пошуковою системою Google Scholar. Здійснена робота полягала в узгоджені стандартів метаданих необхідних для створення пошукового образу наукової публікації для системи Google Scholar. Відповідно до інформації наданої спеціалістами Google Scholar повне індексування за метаданими інформаційного ресурсу «Наукова періодика України» буде здійснено під час чергового повного оновлення індексу Google Scholar у січні-лютому 2015 року з подальшим оперативним включенням до індексу нових наукових публікацій.

Всі посилання до наукових публікацій коректно опрацьовуються і містять необхідні метадані. Так, стаття «Патон Б. Є. Пріоритети Національної стратегії теплозабезпечення населених пунктів України / Б. Є. Патон, А. А. Долінський, В. М. Геєць, В. П. Кухар, Б. І. Басок, Є. Т. Базєєв, Р. З. Подолець // Вісник Національної академії наук України . - 2014. - № 9. - С. 29-47», розміщена у «Науковій періодиці України» буде відображена у Google Scholar із всіма необхідними бібліографічними атрибутами та посиланням до повного тексту.

Завдяки присутності у кожному описі наукової публікації елементу метаданих «citation_journal_title»«Назва журналу», є можливість створювати наукометричний портрет наукових журналів України. Проіндексовані Google Scholar публікації із наукового видання можна переглянути за гіперпосиланням від опису журналу в «Науковій періодиці України».

Так, журнал «Вісник Національної академії наук України» сьогодні представлено у Google Scholar 555 публікаціями із «Наукової періодики України». Є можливість добору відповідних публікацій за роками та перегляду цитувань у коректному вигляді з повним набором необхідних метаданих.

Здійснена робота, вирішила проблеми інтеграції наукових періодичних видань та публікацій «Наукової періодики України» до пошукового та аналітичного інтерфейсу Google Scholar. Створені програмно-технологічні рішення надають перспективи для представлення у науковому просторі глобальної мережі фахової періодики України та подальшого наукометричного аналізу публікаційної активності українських учених.