Третьокласники гімназії «Введенська» відвідали відділ стародруків та рідкісних видань

Поділитися: 

У середу, 18 березня, третьокласники гімназії № 107 «Введенська»  м. Києва завітали до відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. До найбільшої книгозбірні країни гімназисти прийшли разом зі своїми учителями і батьками.

Про цікаві факти з історії писемності та книжкової справи маленьким відвідувачам розповіла директор Інституту книгознавства НБУВ доктор іст. наук, професор Галина Ковальчук.

Допитливі школярі із захопленням слухали про те, як у пошуках засобів передавання інформації розвивалася писемність і книжна культура: від вузликового і малюнкового письма до винаходу книгодрукування. Учні дізналися про давні технології виготовлення паперу, складання тексту з окремих металевих літер і створення кольорових ілюстрацій в давніх книжках, на власні очі побачили пам’ятки книжкового мистецтва. Із неприхованою цікавістю розглядали діти унікальні експонати з колекцій відділу стародруків і рідкісних видань: підробку щоденника Колумба і ботанічний атлас XVII ст. із розфарбованими зображеннями рослин, оригінальні ксилографічні видання японських казок і дитячу книжку ХІХ ст. «Багдадские пирожники» з рухомими ілюстраціями, перший буквар Івана Федорова і прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка та ін.

Під час спілкування з книгознавцем діти не були пасивними слухачами. Виявилося, що вони вже багато чого знають з історії книги та книгодрукування, вміють розрізняти основні структурні елементи книжки, чим приємно порадували своїх батьків та вчителів.

По закінченні екскурсії діти щиро подякували Галині Іванівні за цікаву розповідь, неохоче залишаючи бібліотеку з її  унікальними скарбами, і обіцяли повернутися сюди читачами після завершення школи.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)