Щиро дякуємо Валерію Михайловичу Гайдабурі!

Поділитися: 

Відділ газетних фондів висловлює щиру подяку Валерію Михайловичу Гайдабурі, члену-кореспонденту Академії мистецтв України, доктору мистецтвознавства, активному користувачу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за коштовний дарунок – особисті авторські книги:

  • ГУЛАГ і світло театру. Листи із зони Сергія та Анни Радлових (1946–1953). – Київ, 2009. Книга видана за спонсорської допомоги ветерана української діаспорної сцени в Австралії, заслуженого артиста України Антона Рибницького. У книзі використано надзвичайно багато джерел, також є вкладки з фотографіями, у тому числі й архівними, покажчик імен. Дарунок супроводжується дарчим написом: «На згадку працівникам газетного відділу. Радлови пов’язані були під час війни із Запоріжжям, де я працював у повоєнні 60-90-і роки в театрі ім. Щорса і тоді познайомився з цією драматичною історією – полоном цього театрального колективу».
  • Театр між Гітлером і Сталіним. Україна. 1941 – 1944. Долі митців. – Київ, 2004. На величезному архівному, документальному матеріалі та свідченнях театральних діячів років Другої світової війни автор відновив картину творчості митців, які у той час змогли підняти театр до рівня могутнього фактора патріотизму та націотворення. До книги подано іменний покажчик та репертуар усіх театрів на окупованій території України із зазначенням директорів цих театрів та режисерів.
  • Театр, розвіяний по світу. Феномен сцени повоєнної української діаспори (Німеччина, Австрія, Франція, США, Канада, Австралія). – Київ, 2013. У дарчому написі відомий театральний діяч зазначив: «Щоб написати цю книжку потрібні були поїздки до США, Канади, Німеччини, особисте і листовне знайомство з десятками людей, яких сьогодні вже немає в живих». До цієї теми автор звернувся першим в українському театрознавстві. Книга написана в науково-популярному стилі, особливу увагу дослідник звертає на листування окремих діячів українського театру діаспори. У книжці надзвичайно багато фотодокументів. Також подано іменний покажчик та репертуари основних театрів діаспори.

Щиро дякуємо дарувальнику!

Фотоматеріали: