3 – 5 вересня 2015 р. в Сєрпєліцах (Польща) відбулася наукова конференція на тему «Доля і значення культурної спадщини скасованих монастирів на землях давньої Речі Посполитої і Шльонська, переданої Православній Церкві або Церкві Протестантській», яка була присвячена дослідженню історичної долі культурної спадщини скасованих монастирів католицької, православної, греко-католицької та протестантської конфесій на теренах давньої Речі Посполитої та Шльонська. У роботі конференції взяло участь 29 науковців, які представляли наукові інституції Польщі і України: Вроцлавський університет, Інститут історії ПАН (Варшава), Жешівський університет, Бялостоцький університет, Лодзький університет, Опольський університет, Папський університет Яна-Павла ІІ (Краків), Католицький університет ім. Яна-Павла ІІ (Люблін), Університет ім. Адама Міцкевича (Познань), Університет ім. М. Коперника (Торунь), Природничо-гуманістичний університет у Седліцах. Україна була представлена Національною бібліотекою України ім. В. І. Вернадського та Інститутом української археографії і джерелознавства ім. М. Грушевського (Львівське відділення) НАН України.
Конференція проходила в рамах державної програми розвитку гуманістики в Польщі під керівництвом Міністерства науки і вищої освіти Польщі. Безпосереднім організатором і керівником дослідницької теми «Культурна спадщина скасованих монастирів на землях давньої Речі Посполитої і Шльонська у XVIII і XIX століттях: історична доля, значення та облік» були Інститут історії Вроцлавського університету та Польське історичне товариство.
С.н.с. відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ І. О. Ціборовська-Римарович виступила на конференції з науковим рефератом на тему «Історична доля книгозбірні Бердичівського монастиря босих кармелітів. 1627-1866». На вказану тему підготовлено статтю, яка буде опублікована у збірнику матеріалів конференції.
У ході роботи конференції відбувся обмін досвідом у галузі дослідження джерел з історії монастирів та ознайомлення з базою даних про скасовані монастирі та їх культурну спадщину.
У рамах роботи конференції була організована наукова подорож із відвідуванням скасованих у минулому монастирів Підляшшя: у Семятичах, Дорогичині, Лісній Підляській та Білій Підляській, та ознайомленням з їхньою історією та архітектурною спадщиною.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах