Острозькі читання

Поділитися: 

25-26 вересня 2015 р. в Острозі пройшли щорічні Острозькі наукові читання, що проводяться Центром вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія». В рамках цього заходу впродовж багатьох років розглядається в тому числі й проблематика, пов’язана з історією книговидання, діяльністю острозької друкарні, школи та наукового осередка, відомостями про острозьких книжників.
У рамках цьогорічних читань відбулася презентація примірника Острозької Біблії 1581 р. з колекції Острозької академії. Захід відкрили виступи ректора академії Ігоря Пасічника та проректора Петра Кралюка. З інформацією про видання Біблії, його значення та вплив на подальше українське книговидання, особливості примірника та відомості про його побутування виступила завідувач відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Наталія Бондар. Примірник Острозької Біблії 1581 р. не так давно був подарований Острозькій академії меценатом Віталієм Гайдуком, він повний, хорошої збереженості, має давню оправу та цікаві провенієнції, є гордістю Академії та окрасою доволі багатої та цінної академічної колекції стародруків.
З історико-книжною персоналістикою були пов’язані виступи доцента кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» та керівника центру вивчення спадщини князів Острозьких Національного університету «Острозька академія» Ігоря Тесленка, який розповів про нові матеріали про походження та родинні зв’язки братів Наливайків, зокрема, острозького книжника Даміана Наливайка, та керівника Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С Грушевського Мирона Капраля, в якому йшлося про львівських братчиків братів Красовських. Дотичними до дослідження стародруків були й інші доповіді, зокрема, декана історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Леоніда Тимошенка про сакралізацію Острога як «богоспасаємого града», що відклалася у документальних джерелах, зокрема, у острозьких виданнях останньої чверті ХVІ ст. У доповіді Наталії Сінкевич було розглянуто питання іконошанування у «Книжиці в шести розділах» Василія Суразького, виданій в Острозі 1588 р. Окрема секція була присвячена археології давніх міст Острозького князівства.
Щиро вітаємо колег з успішним проведенням цікавого та змістовного наукового заходу.

Фотоматеріали: 
програма конференції
програма конференції