29 березня 2016 року в Музеї книги та друкарства України в м. Києві відбулася важлива для вітчизняної науки та культури подія – презентація факсимільного видання однієї з найдавніших датованих рукописних пам’яток української книжності – Королевського Євангелія 1401 р.
Королевське Євангеліє було створене переписувачем Станіславом Граматиком на рубежі XIV–XV ст. і до нашого часу дійшло в дуже поганому фізичному стані. Отож поява даного факсимільного видання розширює коло науковців та їхні можливості для вивчення цієї унікальної рукописної книги.
Надзвичайно копітка робота фахівців дозволила точно відтворити оригінал рукопису і зберегти всі художньо-пластичні та палеографічні особливості пам’ятки. Вже з моменту виходу це видання є раритетним (його наклад складає 100 примірників). На презентації керівник проекту Одарка Добко наголосила, що книга не призначена для продажу: більшість її буде передано безпосередньо до бібліотек, музеїв та навчальних закладів України, а також до культурних осередків української діаспори для подальшого всебічного вивчення Королевського Євангелія.
Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – одна з тих установ, яка стала власником унікального видання. Ми щиро вдячні до цей цінний подарунок, який відразу буде залучено до широкого наукового та суспільного обігу, і ним зможуть скористатися як фахівці з давньої української рукописної книжності, так і аматори – любителі вітчизняних старожитностей, зокрема й Закарпаття.
Висловлюємо нашу щиру вдячність як адміністрації Закарпатського краєзнавчого музею за дозвіл оцифрувати рукопис, так і всім учасникам проекту «Рукописна спадщина Закарпаття. Факсимільне видання «Королевського Євангелія 1401 р.», які долучилися до фотореставрації цифрових копій пам’ятки, дослідження та підготовки власне факсимільного видання.
Поява цього видання стала можливою за сприяння Закарпатського художнього інституту та фінансової підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації.
Хотілося б побажати, щоб започаткована ініціатива Закарпатської обласної державної адміністрації зі збереження національного культурного надбання України стала традиційною і поширилася на всі регіони нашої держави.
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах