Шановні читачі! Фонд Президентів України (кім. 307) пропонує книжкову виставку, присвячену Міжнародному дню польоту людини у космос та Дню працівників ракетно-космічної галузі України. На виставці представлена література, у якій висвітлюється: історія освоєння повітряного простору вітчизняними авіаторами, що мало величезний вплив на освоєння космосу; підготовка та політ першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, а також історія та досягнення титана вітчизняного ракетобудування ДП «КБ «Південне» (м. Дніпропетровськ).
1. Познавшие чудо полета: тернистый путь к облакам первых авиаторов [Текст] : история авиации до окт. 1917 г. по материалам воен.-ист. коллекции семьи Шереметьевых / [авт.-сост. Е. А. Хмельницкий, А. Е. Шереметьев]. - (Забытые страницы истории / Музей Шереметьевых). - К. : [б. и.], 2008. - 192 с. : фот.
До книги вміщено кілька сотень ілюстрацій, що відображають історію освоєння повітряного простору вітчизняними авіаторами в період до 1917 р.. На її сторінках читачі знайдуть унікальні фотографії, листівки, зображення яких в публікуються вперше.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2555
2. Україна космічна [Текст] = Space Ukraine : фотоальб. Нац. косм. агентства України / Нац. косм. агентство України ; [авт.-упоряд. та ред. Микола Мітрахов]. - К. : Спейс-Інформ, 2008. - 336 с. : фотогр.
Фотоальбом «Україна космічна» ілюструє окремі сторінки становлення ракетно-космічної галузі України, сучасні напрями космічної діяльності та перспективні космічні проекти.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2634
3. Космос: технологии, материаловедение, конструкции [Текст] : сб. науч. трудов / сост. А. А. Загребельный [и др.] ; ред. Б. Е. Патон. - К. : ИЭС им. Е.О.Патона НАН Украины, 2000. - 526с., 12 л. фотоил.
У збірнику представлені результати досліджень, які виконані за матеріалами експериментів, проведених на різних пілотованих і безпілотних космічних об'єктах. Розглянуто широке коло практичних завдань, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом об'єктів в космосі, будівництвом і монтажем великогабаритних конструкцій, створенням нероз'ємних з'єднань за допомогою зварювання і пайки тощо. Особливу увагу приділено створенню обладнання та апаратури, призначених для експлуатації в екстремальних умовах космосу. Всі представлені статті були опубліковані раніше. Однак зібрані воєдино вони дозволяють простежити зародження космічних технологій і намітити подальший шлях їх розвитку.
Для наукових і інженерно-технічних працівників, зайнятих в аерокосмічній промисловості, може бути корисний також студентам відповідних спеціальностей.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №801
4. Призваны временем [Текст] / С. Н. Конюхов [и др.].
Т. 1 : От противостояния к международному сотрудничеству. - Днепропетровск : [б.и.], 2004. - 765 с.: рис., табл., фотоил. - Библиогр.: с. 761-762.
Ця книга – про конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля, одному з лідерів світового ракетобудування. У хронологічній послідовності відзначені найбільш яскраві події в історії підприємства і його кооперації, розглянуто концептуальні підходи та технічні аспекти створення декількох поколінь стратегічних ракетних і космічних комплексів, роль і місце цих комплексів у формуванні оборонної могутності країни. Розкрито особливості перебудови і функціонування КБ «Південне» в нових умовах. Представлені першопрохідці, провідні фахівці підприємства, висвітлені різні сторони життєдіяльності трудового колективу.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: С10416/Т. 1
5. Призваны временем [Текст] / С. Н. Конюхов [и др.].
Т. 2 : Ракеты и космические аппараты конструкторского бюро "Южное". - Днепропетровск : [б.и.], 2004. - 227 с.: ил.
У цій книзі, яка підготовлена вченими та провідними фахівцями ДКБ «Південне» ім. М. К. Янгеля, вперше представлено найбільш повний перелік, основні характеристики та конструктивні особливості бойових ракет, космічних носіїв і космічних апаратів, розроблених за період з 1954 по 1999 рр. та перспективних проектів.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: С10416/Т. 2
6. Губарев, Владимир С. Южный старт [Текст] / В. С. Губарев. - М. : Некос, 1998. - 399 с.: ил.
Розповідь про людей та справи найбільшого оборонного та космічного конструкторського бюро та підприємства, які знаходяться у Дніпропетровську.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №388
7. Каденюк, Леонід Костянтинович. Місія - космос [Текст] / Леонід Каденюк. - (Українці у світовій цивілізації). - Київ : Пульсари, 2009. - 327, [16] с. : фот.
Ця книга – емоційно насичена розповідь першого космонавта нашої держави, Героя України, народного депутата України четвертого скликання, генерал-майора авіації, льотчика-випробувача 1-го класу, кандидата технічних наук Леоніда Костянтиновича Каденюка про його політ у космос 1997 року в складі екіпажу космічного корабля «Колумбія». Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників і роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому планети Земля та відповідальність людини за її майбутнє.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3107
8. Каденюк, Леонид Константинович. Миссия - Космос [Текст] / Леонид Каденюк. - [Изд. 2-е, доп.]. - К. : Довіра, 2011. - 382 с. : фот.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВС51457
9. Леонід Каденюк: Я твій син, Україно! [Текст] : фотоальбом / голов. ред. Л. Кравчук. - К. : Вид. дім "Ракурс-Артограф", 1999. - 166 с.: фото.
Незалежна Україна – молода, велика за територією, населенням та інтелектуальним потенціалом європейська держава. Але пересічний американець і навіть європеєць дуже мало знає про неї: в кращому разі, згадують футбольну команду «Динамо-Київ» або олімпійську чемпіонку Оксану Баюл.
Тому політ першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка був не лише подальшим кроком в освоєнні таємниць Всесвіту, але і справжнім проривом у сучасне інформаційне поле людства.
І сьогодні, коли вже залишилися позаду перші враження та поздоровлення з приводу космічної одіссеї Каденюка, варто поміркувати над тим, як українець – син мальовничої Буковини, яка є невід’ємною частиною України, здолав свій зоряний шлях.
Але, насамперед, зупинимося, бодай побіжно, на історичних витоках українців, героїчній і трагічній долі нації, становленні її державності.
Бо Леонід Каденюк – це не лише Людина і Космонавт. Водночас це образний символ нової України.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: СО25673
10. Кордюм, Єлизавета Львівна. Рослини в космосі [Текст] / Є. Кордюм, Д. Чепмен = Plants in space / E. Kordyum, D. Chapman : спіл. укр.-америк. експеримент : Місія-87, 19 листоп.- 5 груд. 1997 р. - Київ : Академперіодика, 2007. - 214, [1] с. : фот. кольор.
У виданні широко висвітлюються події підготовки та проведення Спільного Українсько-Американського Експерименту, який відбувся на борту космічного корабля Колумбія під час 87-ї місії (19 листопада – 5 грудня 1997 p.). Видання має науково-довідковий характер та ґрунтується на офіційних документах, матеріалах робочих нарад та публікацій в Наукових записках, які періодично друкувалися протягом трьох років, 1996 – 1998. Численні фотографії демонструють об'єкти Спільного Українсько-Американського Експерименту на орбіті та в наземному контролі, його учасників в Космічному центрі ім. Кеннеді та в Києві під час роботи та відпочинку. Видання становитиме інтерес для широкого кола читачів, включаючи спеціалістів в різних галузях біології.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №2934
11. Буковина - край космічний [Текст] : космічна епопея буковинця Леоніда Каденюка у дзеркалі офіційних документів, матеріалах укр. та заруб. преси, спогадах його рідних, односельців та співвітчизників / авт.-упоряд., ред. В. Г. Пелех. - Чернівці : [б.в.], 1998. - 99 с.
В основу першої книжки про першого астронавта незалежної України, нашого дорогого земляка Леоніда Каденюка лягли кореспонденції, репортажі, замітки, які впродовж підготовки і здійснення космічного польоту написав автор книги Володимир Пелех, а Державне інформаційне агентство України розповсюдило для українських та зарубіжних засобів масової інформації. Використані також офіційні матеріали, у яких високі урядові особи та відомі люди нашої держави оцінюють політ славного сина України та його значення для розвитку української космонавтики, публікацію, яку надіслали Володимиру Пелеху колеги з обласної газети «Житомирщина» про перебування Леоніда Каденюка в поліському краї.
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №12
12. Захаров, А. Г. Как это было [Текст] воспоминания начальника космодрома Байконур / А. Г. Захаров. - М. : [б.и.], 1996. - 120 с.+21 л.
Книга-спогади про багаторічну роботу Олександра Григоровича Захарова на посаді начальника космодрому «Байконур».
Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №266
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах