До Всеукраїнського дня вишиванки

Поділитися: 

19 травня в Україні вже десятий рік поспіль відзначили День вишиванки. Це гарне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають й яскраві барви етнічного вишитого одягу.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського також не вперше відзначає це свято. Минулого року ми долучились до всеукраїнського флешмобу «Одягни вишиванку!» – і наша бібліотека розквітла різноманітними кольорами та орнаментами!

Цьогоріч працівники НБУВ вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо.

З цією метою у виставковому холі та спеціалізованих читальних залах було розгорнуто книжково-документні виставки: «Вишиванка – твій генетичний код» (у залі періодичних видань України та країн ближнього зарубіжжя; відділі зарубіжної україніки), а також «Етнографія і фольклор України» (виставковий сектор).

На виставках представлено результати наукових досліджень мистецтва вишивки і лексикону українського орнаменту (монографії, збірники праць, навчальні посібники, енциклопедичні й довідкові видання, публікації в журналах і газетах), схеми українських орнаментів, вишиті ікони, аксесуари, рушники, предмети побуту тощо.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
+38 (044) 288-1434
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)