Схвалено до друку рукопис монографічного дослідження діяльності друкарні Бердичівського монастиря босих кармелітів

Поділитися: 

10 червня 2016 року на засіданні Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського схвалено до друку рукопис, що репрезентує результати книгознавчих розвідок одного із найфаховіших спеціалістів в сфері досліджень та опису стародруків – старшого наукового співробітника відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ, канд. іст. наук Ірини Ціборовської-Римарович.

Ціборовська-Римарович І. Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів: історія та видавнича діяльність 1758–1844 : бібліографічна монографія / НАН України ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського ; Інститут книгознавства. – 567 с.

Монографія відкриває малодосліджену  сторінку історії українського книгознавства і видавничої справи – діяльність друкарні Бердичівського монастиря босих кармелітів, яка в часи свого функціонування була найпотужнішим друкарським осередком на Правобережній Україні, що видавав друкарську продукцію латинським шрифтом.

У роботі на документальній основі викладено історію друкарні, подано книгознавчий аналіз репертуару її друків, висвітлено особливості їхнього художнього оформлення, зібрана інформація про розповсюдження та побутування примірників її видань у другій половині XVIII–XIX ст., бібліографічно відтворено репертуар друкарської продукції, подано науковий попримірниковий опис екземплярів бердичівських видань, виявлених у сучасних бібліотеках, музеях та архівах України – понад 900 описів видань у понад 1000 примірників.

Багатий фактографічний матеріал цієї праці може бути використаний у дослідженнях з різних галузей історичної науки.

Видання призначене книгознавцям, історикам, мистецтвознавцям, усім, хто цікавиться історією книжки і друкарства в Україні та Речі Посполитій.

Прес-служба НБУВ

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)