У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся День аспірантів

Поділитися: 

14 грудня у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся День аспіранта, участь у якому взяли аспіранти першого року навчання науково-дослідних установ НАН України.

Програмою Дня аспіранта було передбачено оглядову екскурсію Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського, яку провела провідний бібліотекар відділу комплексного бібліотечного обслуговування Антоніна Шеремет, і семінар «Інтегрований пошук наукової інформації».

У рамках семінару аспіранти ознайомились із науковими інформаційними ресурсами, представленими на порталі НБУВ, та інформаційними ресурсами провідних постачальників наукової інформації, доступ до яких надає НБУВ; дізнались про величезний фонд довідкових видань, що зберігаються у відділі науково-бібліографічної інформації.

Про засоби використання та пошуку джерел інформації для наукової роботи на порталі НБУВ аспірантам розповіла Людмила Коновал, молодший науковий співробітник відділу інформаційно-комунікаційних технологій Інституту інформаційних технологій НБУВ. Вона детально ознайомила з алгоритмом і видами пошуку документів в електронному каталозі НБУВ, у реферативній базі даних «Україніка наукова», наукових електронних бібліотеках, електронному архіві «Наукова періодика», інформаційному порталі «Наука України: доступ до знань» та ін.

Молодший науковий співробітник відділу науково-бібліографічної інформації НБУВ Павло Штих акцентував увагу учасників семінару на методиці бібліографічного пошуку, розказавши про систему каталогів і картотек НБУВ і відділу, фонд довідкових видань. Окрім того Павло Штих ознайомив аспірантів із алгоритмом пошуку в БД «Архів бібліографічних довідок» і зауважив, що отримати відповіді на свої запитання щодо пошуку необхідних джерел інформації молоді науковці можуть через Skype, соціальні мережі Facebook і ВКонтакте.

Про доцільність використання в науковій роботі електронних інформаційних продуктів на платформах ELSEVIER і EBSCO, що їх передплачує НБУВ і надає до них доступ у своїх читальних залах, доповів Андрій Жабін, молодший науковий співробітник відділу науково-бібліографічної інформації. Він проаналізував видовий і тематичний склад публікацій, проіндексованих у зазначених базах даних, а також розповів про бази даних, над формуванням яких працюють співробітники відділу.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

просп. Голосіївський, 3, кім. 203.
+38 (044) 524-2596
vdbonbuv@ukr.net
vdbo@nbuv.gov.ua
Зал каталогів:
+38 (044) 524-8503
пн - пт: 10.00 - 17.00
січень - червень
пн - сб: 9.15 - 17.45
нд: вихідний
липень - вересень
пн - сб: 9.15 - 17.45
нд: вихідний
жовтень - грудень
пн - пт: 9.15 - 19.45
сб - нд: 9.15 - 17.45