Музична вітальня. Презентація книги і концерт 24 березня 2017.

Поділитися: 

Творчість харківського композитора-емігранта Сергія Борткевича (1877-1952) – це рідкісний зразок українського інструментального романтизму першої половини ХХ століття. Опинившись у вимушеній ізоляції від основної магістралі розвитку української культури, С. Борткевич у своїй творчості створив власний неповторний пласт української музики. Учень видатних композитора А. Лядова та учнів Ф. Ліста С. Ядассона і А. Рейзенауера, С. Борткевич і сам викладав у престижних консерваторіях Берліну, Харкова та Відня. Він – засновник власної консерваторії у Константинополі (нині Стамбул) та керівник Майстер-класу Віденської консерваторії. Митець був удостоєний почесного звання Професора, а в 1947 році на його честь у Відні засновано «Товариство Борткевича».
     В сучасному українському музичному просторі інтерес до творчості С. Борткевича залишається незаслужено низьким, в той час, як західні музичні професійні видання просять виконавців грати більше Борткевича. Втілення нашого проекту надасть змогу слухачам ближче познайомитись з тимчасово забутими унікальними сторінками української музики, а виконавцям – значно збагатити свій концертний репертуар.
​      Проект відбудеться за сприяння Міністерства культури України на базі головного музичного вишу країни – Національної музичної академії імені П. І. Чайковського. Музика С. Борткевича лунатиме в таких залах як Великий та Малий зали НМАУ, Мистецький салон Київського Національного університету імені Т. Г. Шевченка і в мистецькому центрі «Шоколадний будинок». Крім того відбудеться фортепіанний майстер-клас італійського професора Альфонсо Сольдано, кращі учасники якого гратимуть на творчій зустрічі та презентації книги пана Сольдано у Відділу музичних фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, що присвячена життю та творчості С. Борткевича.
        Творчість С. Борткевича відзначається як високим професіоналізмом, так і доступністю для широкої аудиторії любителів музики.
​    «Борткевич – це енергія, чутливість та наполегливість. Великий світ, що чекає на відкриття...» (італійський піаніст Альфонсо Сольдано).

Текст з офіційного сайту https://www.bortkiewicz-fest.com/festival

Отже, чекаємо Вас 24 березня на презентації книги професора Альфонсо Сольдано (Італія) “Sergei Bortkiewicz. Il Confine dell’Ingano” та концерт вибраних учасників його майстер-класу.
Початок о 14:00

Адреса: вул. Володимирська, 62. Вхід вільний.

 

Фотоматеріали: