В Інституті рукопису НБУВ вийшов друком 20-й випуск збірника «Рукописна та книжкова спадщина України».
Збірник репрезентує наукові студії, що розкривають архівну та бібліотечну спадщину України через залучення нових джерельних матеріалів. Зокрема, це статті про досі невідомі науці фотографії давньоєгипетського папірусу з фондів ІР НБУВ, які дозволили з’ясувати власника та місце зберігання сувою; про зміст рукописної книги XVIII ст. з історії ставропольської кухні; про грецький манускрипт із зібрання КДА з хронікою подій у Польщі 1766–1767 рр.
Долю книжкових зібрань та колекцій висвітлено в матеріалах з історії бібліотеки Одеського Рішельєвського ліцею та в огляді видань і рукописів з астрономії в книжкових зібраннях України XVIII ст.
Спеціальні історичні дисципліни представлені дослідженням документів зі слов’янської тематики з фондів ІР НБУВ та аналізом матеріалі німецького бібліотекаря Олександра Гімпеля в зв’язку з долею бібліотек України періоду Другої світової війни. Надано характеристику бібліотек, архівів та музеїв як соціальних інститутів, репрезентовано Український дипломатичний архів як джерело досліджень з історії консульської служби.
Аналітичному осмисленню книжкової та рукописної спадщини сприятимуть публікації Літописця Видубицького монастиря XVIII ст., документів київських монастирів XVII–XVIII ст., автографів св. Ігнатія Маріупольського.
Науково-прикладною статтею представлено засоби захисту документів від руйнівної дії міксоміцетів. У повідомленнях надається інформація щодо історії та сьогодення славістики.
Видання розраховано на істориків, філософів, філологів, мистецтвознавців, культурологів, а також на широкий суспільний загал.
Прес-служба НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах