Мистецький фронт воїна АТО Юрія Неросліка. Виставка патріотичного плаката та живопису

Поділитися: 

У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відкрили благодійну виставку самобутнього автора –  харків’янина Юрія Неросліка. Експозиція, що вміщує кількадесят патріотичних плакатів з промовистими гаслами «Принеси мир на мою Україну», «Зігрій душу солдата», «З молоком матері вільні», «Захищаємо своє» т ін., а також низку живописних пейзажних полотен художника-аматора і воїна АТО, має загальну назву «Україна наш дім». Виставку ініціювали фахівці відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ, а до її організації долучилися волонтери громадської організації «Батальйон "Сітка"», активісти журналу «Музеї України», друзі художника.

Відкриваючи виставку, воїн-доброволець, захисник і великий патріот України Юрій Нерослік, розповів присутнім історію свого мистецького фронту – від створення патріотичних плакатів у перервах між боями на фронті до відкриття «фронтового» Музею плаката при журналі «Музеї України» й персональної галереї у США.

З відкриттям чергової виставки автора привітала голова громадської організації «Батальйон "Сітка"» Марина Одінцова, яка розповіла про масштабну виставкову діяльність волонтерської команди Музею плаката, де Юрій Нерослік арт-директор, - на передовій, у прифронтових містах і селищах Донбасу, шпиталях, школах і вишах України, наголошуючи на особливій значимості таких заходів для молоді.

Захоплення роботами автора висловив і присутній на заході продюсер Союзу молодих кінематографістів України Олександр Пушкін.

А от справжня фахова мистецька дискусія розгорнулася під час виступу молодшого наукового співробітника відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ - дослідниці плакатного мистецтва Олени Донець. За її словами, в умовах війни, що вже встигла стати страшною буденністю, мистецтво плаката знову набуло неабиякої актуальності, ніби отримало нового дихання. Саме зараз стали в пригоді його мобільність, яскрава художня виразність і лаконізм. Плакати, представлені на виставці, є авторськими. Вони створювалися не на замовлення офіційних установ, а за покликом душі, сповненої болю й водночас гордості за рідну землю і свій народ. У кожному творі автор ніби закликає «зупинись і поглянь!». Такий вплив на глядача, на думку пані Олени, досягається завдяки використанню яскравих насичених емоційно забарвлених кольорів – червоного, блакитного, жовтого у співставленні з чорним і білим. Важливо й те, що героями плакатів Юрія є реальні люди, наші сучасники, які сьогодні творять історію. Саме тому «ці плакати можна вважати документальною хронікою, виявленою в художній формі. А «неплакатний» формат творів – свідчення того, що їхнє місце не тільки і не стільки у виставкових залах – а перш за все – на передовій, де вони є найбільш дієвою і впливовою силою, здатною підіймати бойовий дух», – зазначила мистецтвознавець.

На завершення всі охочі учасники заходу мали нагоду поспілкуватися з автором у неформальній атмосфері.

Нагадаємо, що експозиція демонструється у виставковому холі головного корпусу НБУВ (просп. Голосіївський, 3, біля ст. метро «Деміївська») і триватиме до 25 серпня цього року. Вхід вільний.

Фотоальбом "Мистецький фронт Юрія Неросліка" у Фейсбуці

Прес-служба НБУВ

 

Фотоматеріали: