ЯПОНСЬКІ СУВЕНІРИ ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ

Японія – стратегічний партнер України, а також одним з найкрупніших інвесторів в нашій державі. Саме тому, під час офіційного візиту до Японії (5-7 квітня 2016 року) Президент України П. О. Порошенко на зустрічі з губернатором префектури Кіото Кеїдзі Ямадою сповістив про те, що 2017 рік в Україні буде оголошено роком Японії в Україні, що має сприяти активізації двостороннього співробітництва, зміцненню зв'язків між Україною та Японією.

Японія визнала незалежність України 28 грудня 1991 р. та встановила дипломатичні відносини з нашою державою 26 січня 1992 р.

Візити на рівні глав держав

22-25 березня 1995 року Президент України Л. Д. Кучма здійснив офіційний візит до Японії. У ході візиту було закладено політичні підвалини співробітництва між Україною та Японією, а головним його підсумком стало підписання Президентом Л. Д. Кучмою та Прем’єр-міністром Т. Мураямою Спільної заяви між Україною i Японією (23 березня 1995р).

19-24 липня 2005р. Президент України В. А. Ющенко здійснив офіційний візит до Японії. За результатами переговорів Президент України та Прем’єр-міністр Японії підписали Спільну заяву про нове партнерство у 21-му столітті.

18-21 січня 2011 року Президент України В. Ф. Янукович на запрошення японського Уряду відвідав Японію з офіційним візитом. Головним підсумком візиту стало підписання Президентом України та Прем’єр-міністром Японії Спільної заяви щодо українсько-японського глобального партнерства, в якій окреслюються основні напрямки, форми і механізми подальшої взаємодії з широкого кола двосторонніх та міжнародних питань. Важливим результатом візиту стало підписання Кредитної угоди між Державним експортно-імпортним банком України та Японським банком міжнародного співробітництва про надання кредиту на суму 8 млрд. японських ієн (100 млн. дол. США) з метою сприяння експорту товарів і послуг з Японії та підтримки економічного розвитку України.

5-7 квітня 2016 року Президент України П. О. Порошенко здійснив офіційний візит до Японії на запрошення Прем’єр-міністра Японії С. Абе. У ході візиту Глава Української держави був прийнятий Імператором Японії Акіхіто, провів переговори та зустрічі з Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, Спікером Палати представників Парламенту Японії Тадаморі Осімою, Головою Палати радників Парламенту Японії Масаакі Ямадзакі та Головою японської парламентської Асоціації дружби «Японія-Україна» Ейсуке Морі. У ході зустрічі лідерів двох держав Прем’єр-міністр Японії С.Абе підтвердив позицію уряду Японії щодо безумовної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України та засудження і невизнання незаконної анексії Росією АР Крим, висловив готовність офіційного Токіо до продовження надання фінансової, технічної та гуманітарної допомоги. Окремо Глава уряду Японії наголосив на продовженні офіційним Токіо політики підтримки реалізації важливих реформ в Україні.

Посилання: https://www.facebook.com/fondprezudentiv/posts/671578873044261