Виставка з нагоди Дня Гідності та Свободи

Фонд Президентів України (кім. 307) пропонує виставку з нагоди відзначення в Україні Дня Гідності та Свободи.

 1. Євромайдан: хроніка відчуттів [Текст] : [колекція есе] / [Тарас] Прохасько [та ін.] ; [упоряд. Карп'юк В.]. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 151, [1] с. : фот.

Подія Євромайдану і окремі дії в період його тривання матимуть повно інтерпретацій з поглядів історичного, суспільного, культурного...Вже зараз звучить чимало думок і оцінок. Але на все свій час. Чи не найцікавіше після кожної історичної епохи – польові враження. Саме в них найдостовірніші і найцінніші деталі. Ще ліпше, коли це враження не лише людей з досвідом, а й з умінням їх передавати. В кінці видання подано хронологію основних етапів Євромайдану (21.11.2013-22.02.2014). Подані події є вибраними серед тих, що відбувалися впродовж Євромайдану, і не претендують на вичерпність.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 778237

 1. Небесна сотня [Текст] : [книга-реквієм] / [К. Богданович та ін. ; упоряд. О. Трибушна, І. Соломко ; авт. передм.: Партіарх Філарет, о. Г. Коваленко, о. Святослав ; фот. Н. Кравчук]. - Харків : Фоліо, 2015. - 205, [1] с. : фот. кольор.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найціннішесвоє життязаради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вонаніме нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВС 59999

 1. Любарець, Василь Олексійович. Формула свободи [Текст] : монографія / Василь Любарець. - Київ : [б. в.], 2014. - 222 с. : іл.

Ця книга написана для громадянина та тих, хто прагне таким бути …, хто відчуває потребу у свободі і справедливості ..., хто став на шлях їх здобуття і відстоювання.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3292

 1. Рудневич, Марко. Я з Небесної Сотні [Текст] : повість / Марко Рудневич. Я из Небесной Сотни : повесть / Марко Рудневич. - Київ : А-БА-БА-ГА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 180, 192 с.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва.

Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею – Макса зі Сміли...

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 783734

 1. Корнійчук, Надія Федорівна. Небесна сотня. Герої не вмирають... [Текст] : поезії, присвяч. героям Небесної сотні і загиблим на війні Сходу України / Надія Корнійчук. - Допов. вид. в новій ред. - Луцьк : Волин. обл. друк., 2015. - 197 с. : фот.

Поезії присвячені кожному Герою Небесної Сотні на основі біографічних даних та ситуаційних колізій героїчних і трагічних подій на Євро майдані 2013 – 2014 рр. У стилі поетичної творчості, як того вимагають суто технічні правила жанру. Це не депресивні плачі, а реквієм за загиблими, про їх героїзм.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3264

 1. Liepiņš, Imants. Ukraina - dzīvība, nāve un iekšējā revolūcija [Текст] : no barikādēm uz Maidana caur Krimas okupāciju līds karam Donbasā : aculiecinieka stāsts / Imants Liepiņš. - Rīgā: Jumava, [2015]. - 327, [16] p.: fot.

До книги вміщено репортажі про Євромайдан, окупацію Криму, військові дії на Донбасі.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3492

 1. Загребельний, Ігор. Майдан. Хроніки недореволюції [Текст] / Ігор Загребельний. - Дніпропетровськ : АРТ-ПРЕС, 2014. - 94, [1] с.

Книга являє собою різноаспектне висвітлення питань, пов’язаних із революційними подіями 2013 – 2014 рр. Автор не обмежується поверхневою політичною аналітикою і розглядає ці проблеми під кутом зору філософії, етнопсихології, історії ідей, геополітики. Аналіз здійснюється з націоналістичних і консервативних (фактично – традиціоналістичних) позицій, альтернативних звичному для України неоколоніальному дискурсу.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 789824

 1. Лучак, Міля. Майдани [Текст]. – Лучак, Міля. / Міля Лучак. – Łuczak, Mila. Majdany/ Mila Łuczak ; przekł. z jęz. ukr. Marian Horbaczek. - Перемишль : [б. в.], 2014. - 268 с.

Поетична збірка української поетеси Емілії Лучак присвячених історичним подіям і сучасності України.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3318

 1. Стражний, Олександр Сергійович. Менталітет Майдану [Текст]: хроніка подій - свідчення очевидців / Олександр Стражний. - Київ : Дніпро, 2016. - 251 с.

У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 805967

 1. Залевский, Виктор Валентинович. Не умолкай, Майдан, не умолкай! [Текст]: революція гідності очима херсонця: [поезії] / Виктор Залевский. – Черновцы: Букрек, 2014. – 103 с.: фот.

Перша поетична збірка українця, херсонця, будівельника за професією та письменника за покликанням Віктора Залевського. У книзі зафіксовано багаторічний творчий доробок автора, а найбільшою літературно-історичною цінністю є цикл віршів, присвячений визвольній боротьбі українського народу протягом листопада 2013 – лютого 2014 років.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ:  ФПУ №3154

 1. Березовець, Тарас. Анексія: острів Крим. Хроніки "гібридної війни" [Текст]: [голов. дослідж. захоплення півострова] / Тарас Березовець. - 2-е вид. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 391, [16] с. :фот. кольор.

У книзі відомий експерт кримчанин Тарас Березовець аналізує механізми й технології так званої гібридної війни, розв’язаної військами Російської Федерації («зеленими чоловічками») на території АР Крим. «Анексія: Острів Крим» містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 807675

 1. Базалук, Олег. Война в Украине. Репортаж из горящего Киева. Два кровавых февральских дня [Текст] / Олег Базалук. – Киев: МФКО, 2014. – 23 с.: фот.

До книги увійшло сім репортажів, які автор написав під час подій 19 – 21 лютого 2014 року в Києві і розміщував на російськомовних і англомовних літературних сайтах.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: Р 125759

 1. Херпен, Марсель Х. Ван. Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого [Текст] : [пер. з англ.] / Херпен Марсель Х. Ван . – Харків: Віват, 2016. - 302, [1] с.

Книга Війни Путіна – це глибокий аналіз військових подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка, не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх із позицій міжнародного права і шукає вихід з пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знаннями, дати відсіч і захистити себе? Адже на кону не просто цілісність країни, на кону - її існування! ...

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВС 61848

 1. Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв [Текст] / [упоряд. Марія Семенченко; за заг. ред. Л. Івшиної; відп. ред. А. Мотозюк]. – Вид. 2-ге, перероб. – Київ: Українська прес-група, 2016. – 295 с. : фот. - (Бібліотека газети "День". "Україна Incognita").

Ця книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжуємо їх записувати. У цій книжці зібрані знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо, не всі вони припадуть вам до душі, але прочитавши цю книжку, ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Гради»...

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 804575

 1. Торба, Валентин. Я – свідок. Записки з окупованого Луганська [Текст] / Валентин Торба; [за заг. ред. Л. Івшиної]. – Вил. 2-ге, перероб. – Київ: Українська прес-група, 2016. – 383 с. : іл. - (Бібліотека газети "День". "Україна Incognita").

У книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у «Дні», які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний, що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни. Не лише заради фіксації, не тільки для розсмоктування гарячих подробиць, а насамперед для правильних висновків. Це та книга, типографська фарба якої пахне кровю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще доведеться нам винести. Зрештою до чого ми маємо бути готові...

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 804576

 1. Кульчицький, Станіслав. Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини [Текст] / Станіслав Кульчицький, Лариса Якубова. – Київ: Кліо, 2016. – 719 с.

На тлі поворотних етапів політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії нового й новітнього часу у книзі реконструйовано обставини колонізації Донеччини і Луганщини, участь окремих етнічних груп у господарському освоєнні регіону, процеси етнокультурної взаємодії та суперечності, які вони генерували. Через дослідження державних практик регулювання міжнаціональних взаємин та інтеграції регіональної ідентичності в загальнонаціональний та загальнодержавний контекст здійснено спробу встановити властиві регіону форми соціальної та міжетнічної взаємодії, окреслено сучасні тенденції, перспективи й потенційні загрози. Запропоновано нові теоретикометодологічні підходи до дослідження взаємодії особливого та загального на прикладі суперечливих і потенційно конфліктогенних взаємовідносин регіону з ядром націєтворення. Одним із напрямів дослідження є введення окресленої проблематики в контекст державної національної та соціогуманітарної стратегії з метою подолання трагічних наслідків збройного протистояння на Сході України.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 804800

 1. Горбулін, Володимир Павлович. Україна і Росія: дев'ятий вал чи Китайська стіна [Текст] / В. П. Горбулін, О. С. Власюк, С. В. Кононенко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2015. - 62, [1] с.

Розглянуто політико-теоретичні, геополітичні, культурно-історичні й зовнішньополітичні аспекти збройного конфлікту на Донбасі. У термінах теорії реалізму проінтерпретовано специфіку міжнародних відносин на постімперських політичних просторах. Запропоновано прогностичні сценарії подальшої еволюції конфліктної ситуації на двосторонньому, регіональному й глобальному рівнях. Виокремлено й витлумачено джерела зовнішньополітичної поведінки сучасної Росії щодо України та решти держав пострадянського простору. На підставі досвіду конфлікту на Донбасі визначено стратегію й cистематизовано тактики протидії зовнішній агресії.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 800511

 1. Підсумковий звіт за результатами громадського спостереження ОПОРИ під час позачергових виборів Президента України 2014 року [Текст] / [Ольга Айвазовська та ін.]; Громад. мережа ОПОРА. - [Львів] : [б. в.], 2014. – 55, [15] с. : іл., табл.

У рамках кампанії моніторингу ОПОРА провела довго- та короткотермінове спостереження за позачерговими виборами Президента у кожній з областей.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 792277

 1. Пікас, Любов Дмитрівна. Неоголошена війна [Текст] : [вірші] / Любов Пікас. – Хмельницький: Стасюк Л. С. [вид.], 2015. - 115 с.

До збірки увійшли вірші поетеси з м. Моршин патріотичного спрямування, навіяні подіями, що відбувалися в Україні протягом березня 2013 року – грудня 2014 року.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ВА 789806

 1. Павлюченко, Світлана Олександрівна. Герої України не вмирають [Текст]: вірші / Світлана Павлюченко. – Гадяч: Гадяч, 2015. – 36, [4] с. : фот.

Збірка віршів присвячених героям-патріотам, які ціною свого життя захищали і захищають Україну від ворога на Сході.

Шифр зберігання у читальному залі ФПУ: ФПУ №3301

Контактна інформація

Голосіївський пр., 3,
2-й поверх, к. 307.
+38 (044) 525-5470
9.15 - 18.00 (понеділок - п'ятниця)