У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського 5 грудня відбулася презентація тритомної публікації «Лікарство на оспалий умисл чоловічий»

Поділитися: 

У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського 5 грудня відбулася презентація тритомної публікації «Лікарство на оспалий умисл чоловічий», виконана авторським колективом під керівництвом професора В. М. Мойсієнка.

Результатом відвідин у 2009 р. Відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ керівника наукового проекту Віктора Мойсієнка та його тоді ще студентки Світлани Радомської стало завдання опублікувати твір Дем’яна Наливайка «Лікарство на оспалий умисл чоловічий», який світ побачив у 1607 р. В його роботі прослідковується традиціоналістської орієнтації з перевлаштуванням родової свідомості на національну. Так, наприклад, у публікації вперше зустрічаються загальновідомі українські іменники такі, як «зілля», «життя» та прислівник – «цілком», «вдесятеро». Слід підкреслити, що твір написаний староукраїнською книжною мовою.

Робота над виданням «Лікарства на оспалий умисл чоловічий»тривала майже десять років. У підсумку творчий доробок складається з трьох томів. Частину накладу було виконано в подарунковому оформленні, яке імітує вигляд аутентичного документу. Так, обкладинка була виконана з мореного дубу та натуральної шкіри. Відповідні примірники було подаровано до бібліотечних фондів та вручено директору Інституту книгознавства НБУВ Г.І. Ковальчук та кандидату філологічних наук, старшому науковому співробітнику Інституту української мови НАНУ Н.В. Пуряєвій. Додатково НБУВ було подаровано ще два примірника в простих обкладинках.

Видання орієнтоване на широке коло дослідників: філологів, релігієзнавців, філософів, культурологів, джерелознавців, істориків та ін. По завершенню презентації усіх охочих було запрошено до експозиції стародруку «Лікарство на оспалий умисл чоловічий», який підготували працівники Відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ.

Фотоматеріали: